• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nešvarios šuns ausys - tiesus kelias į infekciją

Kai kurioms šunų veislėms, pavyzdžiui, pudeliams, ausies viduje auga plaukai. Jie užkemša ausis taip, kad išskyros nebegali patekti į išorę, o į vidų – oras. Ausyje susidaro palanki drėgna terpė veistis bakterijoms. Kad nekiltų uždegimas, šuns šeimininkas turėtų nuolat išpešti plaukus iš ausies vidaus.
Šunys nulėpusiomis ausimis taip pat linkę sirgti ausies uždegimu, nes ausies viršūnė uždengia angą ir į vidų nepatenka oro. Tačiau šunų stačiomis ausimis taip pat laukia bėdos – kai kurių ausų anga labai siaura, taigi oras ten taip pat cirkuliuoja blogai.
Jei šuo dažnai kasosi ausį, purto galvą, blogai girdi arba iš ausų sklinda puvėsių kvapas, tai gali būti pirmieji ausų uždegimo požymiai. Gyvūną tuomet iškart veskite pas veterinarą.
Kol nesimato jokių ligos požymių, ausis užtenka valyti du-tris kartus per savaitę. Tam reikalingas specialus skystis ausims valyti (jo galima įsigyti specializuotose parduotuvėse ir veterinarijose), kurį reikia įlašinti į ausies vidų ir ją atsargiai paglamžyti. Purvą prie ausies kraštų valyti galima švelniu skudurėliu arba vatos gabaliuku. Popierinės nosinaitės, tualetinis popierius arba popieriniai rankšluostukai netinka, nes dažnai būna šiurkštūs ir gali nudrėksti odą ausies viduje. Ausis išvalyti galima ir ausų krapštuku, tačiau nereikia jo grūsti į ausies vidų. Juk patys sau taip nedarome. Geriausia būtų, jei idealią ausų priežiūrą bent kartą parodytų veterinaras. Jis taip pat turėtų reguliariai tikrinti šuns ausis.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų