Nors visi puikiai žinome, kad prieš valgį reikia plauti rankas, kad negalima valgyti neplautų daržovių ar vaisių, kad būtina paisyti produktų galiojimo terminų, bet, žiūrėk, pilvas ima ir "praneša", jog tas taisykles kažkur pažeidėme... Taigi, pilvą sutvarkyti padeda paprastos vandens lelijos šakniastiebių nuoviras, tarkuoti obuoliai (jais gydomi ūmūs ir lėtiniai storosios žarnos uždegimai ir kitos žarnyno ligos).
Taip pat tinka samanų, augančių ant ąžuolo ir epušės, nuoviras.
Kas mėgsta pupas, viduriavimui sustabdyti tinka trintos virtos pupos arba jų nuoviras. Daržinių pupelių nuoviras tinka vaikams.
Profesorius Heinrichas Kasparas iš Vokietijos ištyrė, jog viduriavimą galima sustabdyti kefyru. Reikia jį gerti visą savaitę po pusę litro kiekvieną dieną. Jis aiškina, kad rūgščiuose pieno produktuose yra gyvybiškai svarbių bakterijų, kurios ir padės susitvarkyti virškinimui.
Kai suviduriuojame nuo blogai nuplautų vaisių, padeda morkų sriuba. Vieną dieną reikia nieko nevalgyti, išskyrus šią sriubą. Viename litre vandens minkštai išverdama 500 g skridinėliais supjaustytų morkų. Jos pertrinamos per sietelį, sumaišomos su nuo virimo likusiu vandeniu ir padalinamos į kelias lygias dalis - jos per dieną suvalgomos.
Nuo viduriavimo su krauju tinka mišinys iš 5 valgomųjų šaukštų rūgčio takažolės žolės, 5 šaukštų žąsinės sidabražolės žolės, 4 paprastosios kraujažolės ir 6 šaukštų rūgčio gyvatžolės šaknų. Du valgomuosius šaukštus mišinio pavirinti 7 - 10 minučių pusėje litro vandens ant silpnos ugnies, 1 - 2 valandas palaikyti uždengtą ir perkošti. Vartoti po pusę stiklinės 3 - 5 kartus per dieną.
Paruošė Ona NARUŠEVIČIENĖ