• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

* NEĮGALIŲJŲ SPORTAS

Neįgaliųjų sporto varžybų idėja neurochirurgui Gutmanui gimė Antrojo pasaulinio karo pabaigoje. Nuo pat karo pradžios šis anglų neurochirurgas savo ligoninėje Stok Mandevilyje priiminėjo sunkiai sužeistus karius. Daktaras Gutmanas stengėsi neleisti šiems jauniems ir atletiškiems vyrams grimzti į depresiją, tad versdavo sportuoti. Ligoninės koridoriuose vykdavo karštos sėdinčiųjų neįgaliųjų vežimėliuose ledo ritulio ir krepšinio varžybos. Kiti veteranai treniruodavosi šaudyti iš lanko. 1948 metais, liepos 28-ąją, gydytojas Gutmanas paskelbė apie pirmąsias oficialias neįgaliųjų sporto varžybas. Į jas atvyko šešiolika varžovų. Šios varžybos dar ir dabar kiekvieną vasarą tebevyksta Stok Mandevilio kaime... * Pirmosios tikros olimpinės neįgaliųjų žaidynės įvyko 1960-aisiais metais Romoje. Šiandieną paralimpinės žaidynės įgavo svarbią reikšmę. Kaip ir olimpinės, jos vyksta kas ketveri metai. Paskutinės vyko Sidnėjuje ir sutraukė daugiau nei 4 000 atletų. Vyko varžybos 18 sporto šakų (regbis vežimėlyje, jojimas, fechtavimasis, plaukimas, futbolas, atletika ir t. t.). Kitos paralimpinės žiemos žaidynės vyks JAV, Salt Leike.

REKLAMA
REKLAMA

Jūreivis vežimėlyje

Australas Vinis Lauersas po motociklo avarijos liko paralyžiuotas. Tai atsitiko 1990-iasiais. Nuo to laiko jis ne tik išmoko gyventi naudodamasis vežimėliu, bet ir pasistatė savo negaliai pritaikytą burlaivį. 2000 metais jis niekieno nepadedamas sėkmingai apiplaukė pasaulį. Kelionė truko pusaštunto mėnesio. Vinis plaukdamas surinko mūsų pinigais apie 125 000 litų vargstantiems vaikams pagelbėti.

REKLAMA

Plaukikas be kojų

26 metų amerikietis Džeisonas Venigas įveikė šešis pasaulinius plaukimo rekordus (neįgaliųjų kategorijoje). Kai buvo vaikas, dėl įgimto iškrypimo jam teko amputuoti abi kojas žemiau kelių. Be to, Džeisono dešinioji ranka teturi tris pirštus. Vaikinas studijuoja Mičigano universitete. Visa tai jam netrukdo kas dieną universiteto baseine nuplaukti po 13 kilometrų. "Aš turiu išnaudoti man duotus kūną ir protą iki savo galimybių kraštutinumo".

REKLAMA
REKLAMA

Pianistas stikliniais kaulais

1999 metais, sausio mėnesį, mirė Mišelis Petručianis. Jis sugraudino džiazo pasaulį. Šis prancūzų pianistas virtuozas yra vienas žinomiausių muzikų pasaulyje. Išgarsėjęs D. Elingtono interpretacijomis ir savo duetais jis pasižymėjo nepaprastu ryžtu. Nuo pat gimimo Mišelis kentėjo nuo vadinamosios stiklinių kaulų ligos. Ši liga jį pasmerkė trumpam gyvenimui ir kasdieninei kovai su skausmu. Mišelis mirė būdamas 36 metų amžiaus. Jis buvo žemesnis nei metro ir kartais turėjo būti nešamas prie pianino (tokie trapūs buvo jo kaulai). Tačiau jo klausant pirmiausia sujaudindavo, tiesiog sukrėsdavo nepaprasta muzikos jėga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų