Uraganas "Katrina" visa jėga smogė JAV Luizianos, Alabamos, Misisipės valstijoms. Vėjo gūsio siekė iki 224 kilometrų per valandą. Nors panikos apimti žmonės bėgo iš tų vietų, kuriose turėjo siausti uraganas, tačiau pasitraukti suspėjo tik apie milijoną žmonių. Dešimtys tūkstančių liko kovoti su stichija savo namuose. Daugybė iš Naujojo Orleano nepasitraukusių žmonių - apie 30 000 - susirinko dengtame stadione. Tačiau jiems čia buvo ne pyragai. Pro stadiono stogą prasisunkė vanduo, o dingus elektrai ir išsijungus kondicionavimo sistemai tapo sunku kvėpuoti. Ir vis dėlto daugiausia žuvusiųjų - ne Orleane, o Misisipės valstijoje. Čia 30 asmenų prigėrė arba žuvo po pastatų griuvėsiais Biloksio apartamentų kvartale. Yra aukų ir Luizianoje, Alabamoje, net kaimyninėje Floridoje. Bendras žuvusiųjų skaičius gali pasiekti 100 žmonių, apgadinta maždaug pusė namų, o senesnės statybos visai nuplauti nuo žemės paviršiaus. Šis uraganas tapo tragedija ir draudimo bendrovėms. Manoma, kad draudimo išmokos bus didžiausios per visą JAV istoriją ir sieks apie 30 milijardų dolerių.
Uragano padariniai jaučiami visame pasaulyje. Dėl stichijos siautėjimo Meksikos įlankoje sustabdyta naftos gamyba, todėl jos kaina perkopė 70 JAV dolerių už barelį. Dėl to kuras brangsta visame pasaulyje.
Atlanto vandenyno uraganų sezonas tęsiasi nuo birželio 1 iki lapkričio 30 dienos. Daugiausia uraganų susidaro rugpjūtį ir rugsėjį. Vidutiniškai per uraganų sezoną susidaro 10 tropikų audrų, iš kurių bent šešios virsta uraganais. Pernai Atlanto vandenyne buvo susidarę 15 tropikų audrų, iš kurių 9 virto uraganais. Šiemet laukiama 11 uraganų. Kai vėjo greitis viršija 240 kilometrų per valandą, uraganas priskiriamas 5 kategorijai. Silpniausias yra 1 kategorijos uraganas - vėjo greitis siekia iki 153 kilometrų per valandą. Kaip susidaro uraganai? Kai Atlanto vandens temperatūra pasiekia 26 laipsnius šilumos, prasideda intensyvus garavimas. Drėgnas šiltas oras aukštai sudaro didžiulius debesis, kurie pradeda suktis lyg centrifuga. Uraganas pasuka Amerikos link. Jo centre greitis siekia vos 30 kilometrų per valandą, o šonai sukasi net 350 kilometrų per valandą greičiu. Taifūnas gali būti net 900 kilometrų ilgio ir 15 kilometrų aukščio. Jo galingumas net 15 kartų viršija atominės bombos galingumą. Ne kartą tropiniai uraganai baigėsi katastrofomis. 1969 metais taifūnas "Kamilė" JAV pražudė 250 žmonių, pernai "Ivanas" - 38. Pats negailestingiausias buvo 1998 metais siautėjęs "Mitčas". Tada Nikaragvoje ir Hondūre žuvo 10 000 žmonių. Kaip kovoti su taifūnais, kol kas dar niekas nesugalvojo. Sinoptikai tik perspėja, kad laikas slėptis. O po to belieka skaičiuoti nuostolius.