• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujos keleivių patikros taisyklės

Siekdama apsaugoti keleivius nuo skystųjų sprogmenų grėsmės, Europos Sąjunga (ES) patvirtino naujas saugumo taisykles, kuriose ribojamas pro saugumo patikros vietas įsinešamo skysčio kiekis.

REKLAMA
REKLAMA

Naujosios taisyklės įsigalioja nuo ateinančio pirmadienio visuose ES ir Norvegijos, Islandijos bei Šveicarijos oro uostuose ir yra taikomos visiems keleiviams, vykstantiems iš ES į visus paskirties oro uostus.

REKLAMA

Tai reiškia, kad saugumo patikros vietose bus tikrinami skysčiai, taip pat įsitikinama, ar keleivis pats bei savo rankiniame bagaže neturi kitų draudžiamų daiktų. Naujosios taisyklės neriboja skysčių kiekio, įsigyto už įlaipinimo talonų tikrinimo vietų esančiose parduotuvėse ar ES vežėjo orlaivyje.

REKLAMA
REKLAMA

Pasikeitė ir skysčių pakavimo tvarka. Rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius kiekius skysčių. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 mililitrų, induose. Šiuos indus būtina įdėti į vieną permatomą ir užsegamą plastikinį, ne didesnį nei 1 litro, krepšelį; vienas krepšelis - vienam keleiviui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad oro uoste patikros darbuotojams būtų lengviau aptikti skysčius, privalu pateikti visus turimus skysčius saugumo patikros vietose. Taip pat reikia nusivilkti švarką ir paltą, išimti iš rankinio bagažo nešiojamuosius kompiuterius ir kitus didelius elektroninius prietaisus, nes jie bus tikrinami atskirai.

REKLAMA

Skysčiais laikomi: vanduo ir kiti gėrimai, sriubos bei sirupai; kremai, losjonai ir aliejai; kvepalai; purškiamieji skysčiai; geliai (taip pat plaukų ir dušo geliai); hermetiškų indų turinys (taip pat skutimosi putos), kitos putos ir dezodorantai; pastos, taip pat dantų pasta; skystųjų ir kietųjų medžiagų mišiniai; blakstienų dažai; visos panašios konsistencijos medžiagos.

REKLAMA

Nedraudžiama susidėti skysčius į registruojamą bagažą (naujosios taisyklės taikomos tikrinant tik rankinį bagažą), vežtis rankiniame bagaže kelionės metu skirtus vartoti vaistus ir dietinius gaminius, taip pat maistą kūdikiams (gali būti paprašyta įrodyti, kad minėtieji gaminiai keleiviui yra būtini) arba įsigyti gėrimų ir parfumerijos ES oro uosto už įlaipinimo talonų tikrinimo vietų esančiose parduotuvėse ar ES vežėjo orlaivyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei minėtieji daiktai parduodami specialiame hermetiškame krepšelyje, negalima jo atplėšti iki patikros; kitaip krepšelyje esantys daiktai gali būti konfiskuoti patikros vietoje. Jei ES oro uoste keleivis perlipa į kitą orlaivį, negalima atplėšti krepšelio iki patikros šiame oro uoste arba paskutiniame perlaipinimo oro uoste.

REKLAMA

Nedraudžiamų skysčių kiekis laikomas papildomuoju prie minėtųjų užsegamo krepšelio kiekių.

Iškilus kokioms nors abejonėms, prieš kelionę reikia kreiptis į vežėjo ar kelionės agentą.

Keleivių saugumu oro uostuose susirūpinta po teroro aktų 2001-ųjų rugsėjo 11-ąją JAV, kai įsirėžus teroristų lėktuvams į pastatus žuvo tūkstančiai žmonių. Į lėktuvą įnešamų skysčių kiekį nuspręsta riboti šiemet po to, kai Didžiosios Britanijos saugumo tarnybos užkirto kelią teroro išpuoliams, kurių metu teroristai ketino lėktuvuose detonuoti skystus sprogmenis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų