Naujojo Džersio, esančio Jungtinėse Amerikos Valstijose, miškus, upes ir pelkes užtvindė itin grobikiškai nusiteikusių ungurių būriai.
Azijos pelkių ungurys buvo rastas Sidabriniame ežere, esančiame JAV rytuose. Šios rūšies unguriai geba prisitaikyti prie itin skurdžių gyvenimo sąlygų, jie gali gyventi tiek sausroje, tiek vandenyje, nesant partnerio „giminės pratęsimui“ - sugeba patys apvaisinti save, kad tik atkurtų populiaciją. Šie unguriai vadinami hermafroditais, tai reiškia, jog, gimę vyriškosios lyties, jie, esant reikalui, gali pakeisti savo lytį į moteriškąją, tai dažniausiai įvyksta esant itin nepalankioms dauginimuisi sąlygoms ir kai gresia pavojus jų populiacijos išlikimui.
Pelkių unguriai valgo beveik viską, kas juda: bestuburius, žuvis, roplius, amfibijas. Jie gali prisitaikyti prie bet kokių oro sąlygų: sugeba išgyventi sausras, savaičių savaites slėpdamiesi urvuose po žeme, kažkaip ištveria per Naujojo Džersio ledines žiemas, kurių šiltosiose Azijos klimato šalyse nebūna.
Labiausiai tikėtina versija, kaip šie gyviai pateko į Naujojo Džersio apylinkes, buvo spėjimas, jog Azijos pelkių unguriai buvo atsitiktinai paleisti ar pamesti kokio nors egzotinių akvariumų ar terariumų prižiūrėtojo. Taip pat manoma, jog šie unguriai užpuolė ne tik Naująjį Džersį, jų galima aptikti taip pat dar bent keturiose valstijose, įskaitant ir Floridą, kur klimatas būtų artimas ungurių natūraliai aplinkai. Šiuo metu Naujojo Džersio gamtosaugininkai ir mokslininkai biologai suka galvas, kaip sumažinti nevaldomą šių gyvių populiaciją ir atkurti natūralią ekosistemą, kuri dabar perpildyta šių ungurių – hermafroditų.