NATO Mokslo ir aplinkos reikalų departamento delegacija pirmadienį atvyko į Vilnių aplankyti Lietuvos mokslo centrų, kuriuose vykdomi septyni NATO mokslo programos "Mokslas taikai" finansuojami moksliniai projektai.
Tokius projektus įgyvendina Vilniaus universiteto Lazerinių tyrimų centras, Puslaidininkių fizikos instituto Medžiagotyros ir jutiklių centras bei Biotechnologijos institutas.
NATO mokslo programos remia bendradarbiavimą civilinėse mokslo srityse tarp NATO šalių narių ir NATO Euroatlantinės partnerystės tarybos veikloje dalyvaujančių, tačiau Aljanso narėmis nesančių šalių mokslininkų.
Programa "Mokslas taikai" skirta stiprinti taikomojo pobūdžio tyrinėjimus, jų rezultatus pritaikant pramonėje arba aplinkosaugos problemų sprendimui šalyse partnerėse.
Pagal šią programą Lietuvoje vykdomiems moksliniams projektams NATO skyrė daugiau nei 1,2 milijono eurų, pranešė URM.
NATO Mokslo ir aplinkos reikalų departamento atstovai iš Lietuvos vyks į Latviją ir Estiją, kur pagal "Mokslas taikai" programą remiama po vieną mokslinį projektą.
Praėjusių metų lapkritį Lietuva, kartu su dar šešiomis valstybėmis iš Vidurio ir Rytų Europos, Prahoje buvo pakviesta į NATO.
Lietuva ir dar 6 pakviestosios šalys bei 19 dabartinių NATO narių šiemet kovą pasirašė stojimo į Aljansą protokolus, kurie turi būti ratifikuoti NATO šalių parlamentuose. Tą jau padarė Kanada, Norvegija, JAV, Danija ir Vengrija, ratifikavimo procedūros prasidėjo Vokietijoje.
Planuojama, kad pakviestosios šalys - Lietuva, Latvija, Estija, Slovėnija, Slovakija, Bulgarija ir Rumunija - visavertėmis NATO narėmis taps kitų metų gegužę.
BNS