NATO generalinis sekretorius George'as Robertsonas (Džordžas Robertsonas) pareiškė, kad per praėjusius metus Šiaurės Atlanto aljanso santykiuose su Rusija pasiekta didelė pažanga.
"Per praėjusius metus nuo Rusijos ir NATO Tarybos įsteigimo 20 šalių (19-a Aljanso narių ir Rusija) nuveikė didelį darbą, mes pasiekėme didelę pažangą", - pareiškė G. Robertsonas antradienį (05.13) žurnalistams po šios Tarybos posėdžio Maskvoje.
Generalinis sekretorius pranešė, kad pasitarime ambasadorių lygiu šalys pasikeitė nuomonėmis dėl padėties Afganistane ir Balkanuose. Pasak G. Robertsono, Aljanso šalių ambasadoriai pažymėjo Rusijos taikdarių vaidmenį Bosnijoje ir Hercegovinoje.
Taip pat, pranešė NATO generalinis sekretorius, buvo aptartas būsimas susitikimas užsienio reikalų ministrų lygiu birželį Madride ir gynybos ministrų lygiu - Briuselyje, kuris įvyks vėliau.
Tarp kitų klausimų, svarstytų pasitarime, G. Robertsonas nurodė terorizmo grėsmės, masinio naikinimo ginklų platinimo bendrą įvertinimą. Šalys taip pat aptarė klausimus, susijusius su Įprastinės ginkluotės Europoje sutartimi.
G. Robertsonas pranešė, kad sutikime buvo pasiektas susitarimas dėl priešraketinės gynybos, taip pat susitarimas glaudžiau bendradarbiauti rengiant aplinkosaugos specialistus, susitarimas pradėti bendradarbiauti aviacijos ir kosmoso srityje.
Vertindamas didelę posėdžio darbotvarkę, G. Robertsonas sakė: "Tai konkrečių veiksmų programa. Apie tokią darbotvarkę anksčiau buvo galima tik svajoti". Drauge generalinis sekretorius pabrėžė, jog Rusijos ir NATO Tarybos bendrų veiksmų programa "orientuojama į reformas, į mūsų bendradarbiavimą ir ateityje, į tai, kokį jį mes norime matyti".
Rusijos ir NATO Taryba buvo įsteigta 2002 metų gegužės 28 dieną Romoje. Priešingai nei anksčiau veikusi RF ir NATO bendra nuolatinė taryba, kurioje Maskva ir Šiaurės Atlanto aljansas svarstė bendradarbiavimo klausimus pagal formulę "19+1" (19 NATO narių ir Rusija), naujoji institucija veikia "polinio dvidešimtuko" formatu.
"Interfax"-BNS