Net 61 kartą Lietuvos valstybės sieną neteisėtai perėjusiam ir suklastotais dokumentais manipuliavusiam Rusijos piliečiui Ivanui Ševaljė Klaipėdos apylinkės teismas skyrė 90 parų areštą. Nuteistasis tiek laiko jau prabuvo už grotų, tačiau į laisvę jo niekas neišleido. 39 metų kaliningradietis bus perduotas Vokietijos teisėsaugai. Šioje šalyje I. Ševaljė įtariamas pasikėsinimu nužudyti, turto prievartavimu ir kitais nusikaltimais.
Rusų narkotikų barono areštas - Juciaus bylos raktas?
Rusijos pilietis Ivanas Alekanderis Ševaljė gali būti susijęs su beveik prieš pusantrų metų dingusio Stanislovo Juciaus byla.
Lietuviams priklausanti bendrovė "Roslitstroj" du daugiabučius namus Kaliningrade statė prestižiniu vadinamame rajone. Taip jau nutiko, kad vieno iš statomų namų langai žvelgė į privatų I. A. Ševaljė sklypą. Nuo to ir prasidėjo visi nemalonumai - kranų bokštelių padegimai, smėlio pylimas į jų stabdžių sistemas.
Po S. Juciaus dingimo "Jupojai" ėmęs vadovauti Aleksandras Siomkinas neslėpė, kad konfliktas prasidėjo dėl to, kad I. A. Ševaljė nepatiko, kai lietuviai jo kaimynystėje įsigijo žemės ir pradėjo statyti namus.
S. Juciaus dingimo bylos tyrimo metu liudininkai atvirai pasakojo apie tai, kaip rutuliojosi įvykiai. Į A. Siomkino (to paties, kuris po keturių mėnesių buvo nužudytas) kabinetą vieną dieną įvirto karingai nusiteikęs I. A. Ševaljė, jo advokatas, taip pat buvusio Kaliningrado vicegubernatoriaus sūnus Toporovas bei "Roslitstroj" apsaugai vadovavęs čečėnas Arsi Šarijevas. Susitikime dalyvavęs vienas "Roslitstroj" vadovų Edmundas Skiauteris pasakojo, kad I. A. Ševaljė reikalavo nugriauti kelis statomo pastato aukštus arba užmūryti langus, kurie žvelgia į jo privačias valdas. "Roslitstroj" akcininkai iš pradžių su tokiu reikalavimu nesutiko, bet vėliau pasiūlė butus dviejuose viršutiniuose naujai statomo namo aukštuose. Pasak E. Skiauterio, I. A. Ševaljė pasakęs, kad konsultavosi Maskvos prokuratūroje ir jam buvo pasakyta, kad teisme jis laimėtų bylą dėl neteisėto žemės skyrimo statyboms. Dėl visko, kas ateityje gali negero nutikti, jis apkaltino A. Siomkiną. Pastarasis po šio susitikimo neva kartu su draugais parašė laiškus Generalinei prokuratūrai bei Lietuvos konsulatui Kaliningrade. Tiesa, tie laiškai liko gulėti įmonės buhalterijoje ir tik po jo žūties buvo nusiųsti į Generalinę prokuratūrą.
I. A. Ševaljė mūsų šalies teisėsaugininkai sulaikė šių metų balandį Nidos pasienio kontrolės poste, kai jis iš Kaliningrado srities bandė įvažiuoti į Lietuvą.
I. A. Ševaljė į Lietuvą atvyko įsigijęs labai geros kokybės suklastotą Rusijos piliečio pasą, išduotą Jevgenijaus Stepanenkos vardu. Be to, jis turėjo dar vieną pavardę - Ivanas Orlikas.
I. A. Ševaljė apsistojo Kaune, čia ne vedė Daivą Skapienę. Ši žmona jį pažinojo kaip Jevgenijų Stepanenką. I. A. Ševaljė taip pat turi žmoną Kaliningrade, iš kurios "pasiskolino" prancūziškai skambančią pavardę. Teisme atsiprašęs D. Skapienės už apgaulę, I. Ševaljė pareiškė, kad myli savo žmoną Olgą, su kuria gyvena 16 metų ir augina tris vaikus. Niekur nedirbanti moteris sakė apie antrą žmoną nežinojusi ir tvirtino, kad vyras ilgesniam laikui iš namų neišvykdavo, buvo rūpestingas ir puikus tėvas, išlaikė šeimą. Prokuroras teisme prašė Ivaną įkalinti 3 metams, tačiau teisėjas dviejų moterų teisėtam vyrui buvo atlaidus.
Kaliningrado srities teisėsaugininkams I. A. Ševaljė yra gerai žinomas ir tituluojamas neliečiamu vietos narkotikų baronu. Teigiama, kad korumpuota srities teisėsauga "sėdi jo kišenėje", todėl šis įtariamasis galėjo be didesnių rūpesčių ramiai gyventi, nors vokiečiai jam suimti buvo išdavę Europos arešto orderį.