• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ką gautume kartu sudėję “Wi-Fi” bevielį ryšį, P2P technologiją, sparčiąsias žinutes ir MP3 grotuvą? Ogi sprogstamąjį mišinį “tunA”, kuris kiekvieno nešiojamojo įrenginio savininką gali paversti mobiliąja radijo stotimi su labai patrauklia pažinčių radaro funkcija.

REKLAMA
REKLAMA

Ausinukai, kartais pašaipiai vadinami “egoistais” - pirmoji nešiojamųjų muzikos grotuvų evoliucijos pakopa. Ne tiek technologine, kiek socialine prasme: pakanka įsikišti į ausis grotuvo ausines, spustelti mygtuką - ir tu aplinkiniams jau tolimas bei nepasiekiamas, tarsi pasislėpęs privačioje garsų planetoje. Tačiau JAV Masačūsetso technologijos instituto tyrimų centras Europoje “Media Lab Europe” (http://www.medialabeurope.org), sukūręs ir pradėjęs bandyti “tunA” (http://www.medialabeurope.org/hc/tuna/) programinę įrangą, “egoistinį” muzikos klausymosi būdą gali paversti senamadišku.

REKLAMA

Bandomaisiais “tunA” įrenginiais “Media Lab Europe” specialistai pasirinko “Wi-Fi” (802.11b) bevielio ryšio funkcijas turinčius HP “iPAQ” kišeninius kompiuterius, tačiau teigia, kad ateityje jų sukurtas sprendimas gali būti naudojamas ir su “Bluetooth” galimybę turinčiais mobiliaisiais telefonais, MP3 grotuvais ir kitais nešiojamaisiais įrenginiais.

REKLAMA
REKLAMA

“tunA” dėka kišeninukas suteikia galimybę kitiems klausytis tos pačios muzikos, kurią girdite per savo grotuvo ausines. Naudodamas “Wi-Fi” ryšį “tunA” veikia kaip radaras - aptikus ryšio zonoje kitą “tunA” įrenginį programos vartotojo sąsajoje atsiranda jį atstovaujantis avataras, kuris pateikia įrenginio savininko susikurtą profilį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai gali būti trumpa žinutė apie save, mėgstamiausią muziką, hobį ir t.t. Kitiems bus pasiekiamas ir jūsų MP3 grojaraštis. O svarbiausia - pamačius, kokių dainų dabar klausosi bevielio ryšio aprėptyje (maždaug 150 kvadratinių metrų zonoje) esantys žmonės, galima įsijungti tiesioginės (P2P) transliacijos režimą ir pačiam pradėti klausytis patinkančios dainos, kuri bevieliu ryšiu bus perduodama iš kito asmens grotuvo. Tačiau ir tai dar ne viskas: “tunA” turi galimybę pasižymėti kitų grojaraščiuose esančias dainas ir vartotojų profilius, kad kitą sykį kur nors susitikus tą patį žmogų ar panorus pasiklausyti patikusios dainos programos “radaras” praneštų, kad šis “taikinys” vėl atsidūrė bevielio ryšio veikimo ribose. Tokiu atveju kitam “tunA” vartotojui galima pasiųsti tekstinę žinutę ar paprasčiausiai prieiti ir jį užkalbinti.

REKLAMA

Kol kas mobiliosios “tunA” radijo stotys turi kai kurių apribojimų: radaro aptiktos muzikos galima tik klausytis, pačių failų parsisiųsti ir įsirašyti neleidžiama. Svetimus grojaraščius galima tik peržiūrėti ir pasižymėti sudominusias dainas, tačiau klausytis galima ne visų grotuve esančių įrašų, o tik tų, kurių tuo metu klausosi ir pats grotuvo šeimininkas. Be to, šiuo metu “tunA” suderinamas tik su “Wi-Fi” bevieliu ryšiu. Tačiau turint mintyje, kad šį “Media Lab Europe” mobiliųjų radijo stočių projektą finansuoja ir “Ericsson”, galima tikėtis, kad šis sprendimas vienaip ar kitaip bus panaudotas ir būsimuose mobiliųjų telefonų modeliuose.

Ar galimybė pasiklausyti, kokia muzika skamba per nepažįstamo žmogaus ausines, iš tiesų yra tokia viliojanti? Gal ir ne. Tačiau perspektyva pasinaudojus “tunA” radaru iš netyčių susitikti tokį pat muzikinį skonį turintį žmogų ir galbūt atrasti daugiau panašumų intriguoja. Argi ne taip?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų