Lig šiol mobiliuosiuose telefonuose buvo naudojamas vienas procesorius, kurio pakakdavo įprastoms įrenginio funkcijoms atlikti. Tačiau telefonai atlieka vis naujų dalykų: groja MP3 muziką, rodo videofilmukus, jais žaidžiami 3D žaidimai ir t.t. Vienas procesorius tokios apkrovos jau “nebepatraukia”.
Tad “Texas Instruments”, “Qualcomm” ir kai kurios kitos kompanijos mobiliųjų telefonų gamintojams pasiūlė išeitį - naudoti po du darbą pasidalijančius procesorius. Pirmasis bus atsakingas už įprastus telefoninius pokalbius, antrasis - už papildomas užduotis: žaidimus, muziką, vaizdo kodavimą.
Tačiau nuolat montavimo formas mažinantiems telefonų gamintojams ir taip ankštame korpuse reikės rasti vietos papildomai didelei mikroschemai. Papildomas procesorius taip pat pabrangins ateities telefonus, tačiau vartotojai galės naudotis spartesniais ir patikimesniais aparatais.
Rinkoje jau pasirodė telefonų su 2 procesoriais - antai japonų “NTT DoCoMo” siūlo net 3 jų modelius, “Orange” tiekia “Sendo SPV” “smartphone” tipo įrenginį, “Siemens” dar šią vasarą ketina išleisti pirmuosius telefonus su 2 “širdimis”. “Nokia”, “Palm”, “Panasonic”, “Sony Ericsson” arba jau yra pristatę tokių telefonų prototipus, arba ketina tai padaryti artimiausioje ateityje. Visi jie skirti GSM standarto tinklams.