• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ieškodami papildomų pajamų ir būdų naujiems klientams pritraukti ryšio įrangos gamintojai ir operatoriai prisiminė radijo stoteles. Tiesioginio dvikrypčio ryšio funkcijas į savo tinklo įrangą ir telefonus ketina diegti “Ericsson”, “Nokia”, “Siemens”, “Samsung”.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesioginio ryšio su pasirinktais abonentais paslaugos,veikiančios ryšio radijų (walkie-talkie), dar vadinamų “racijomis”, principu, vartotojams yra labai patrauklios, - tą liudija penktosios pagal dydį JAV mobiliojo ryšio paslaugų bendrovės “Nextel” (www.nextel.com) patirtis. Jau kone dešimtmetį ji savo klientams siūlo mobiliuosius telefonus su “Direct Connect” funkcija. Manoma, kad būtent ši paslauga užtikrino bendrovei stabilų pajamų augimą prisotintoje JAV mobiliojo ryšio rinkoje. “Nextel” pirmauja pagal gautų pajamų, skaičiuojant vienam abonentui, dydį ir klientų lojalumą net ir dabartinio rinkos sąstingio sąlygomis.

REKLAMA

Ilgą laiką “Nextel” iš esmės buvo monopolininkė vadinamųjų “paspausk ir kalbėk” (push-to-talk) tiesioginio ryšio paslaugų sferoje. “Direct Connect” ryšiu mielai naudojosi ir tebesinaudoja statybos, transporto bendrovės, techninės priežiūros ir aptarnavimo tarnybos, valstybės institucijos - t.y. tos kompanijos ir organizacijos, kurių vadybininkams reikia operatyviai susisiekti su daugeliu darbuotojų.

REKLAMA
REKLAMA

Norint naudoti savo mobilųjį dar ir kaip ryšio radiją reikia specialaus telefono, kuriame įdiegta “Direct Connect” funkcija, ir atitinkamo “Nextel” paslaugų plano. “Direct Connect” ryšiui palaikyti naudojami specialūs numeriai, susidedantys iš zonos, tinklo ir abonento identifikatorių. Tam tikram telefono mygtukui priskyrus vieną ar kelis tokius numerius, galima vienu spustelėjimu susisiekti su reikiamais žmonėmis, su kuriais kalbama dažniausiai - bendradarbiais, partneriais, namiškiais. “Direct Connect” skambučiai apmokestinami atskirai nuo mobiliojo ryšio paslaugų - praktiškai už juos nereikia papildomai mokėti, nes daugelyje “Nextel” mokėjimo planų visi pokalbiai per “Direct Connect” įtraukti į abonentinį mokestį. Pigus tiesioginis ryšys, konferencinio pokalbio galimybė, paprastas naudojimas pelnė klientų simpatijas ir patraukė kitų operatorių dėmesį. Nors “Nextel”, siekdama išsaugoti rinkos pozicijas “Push-to-talk” ryšio srityje, ketina artimiausiu metu išplėsti “Direct Connect” visos šalies teritorijoje (dabar vartotojai gali vieni su kitais susisiekti tik vadinamosiose vietinėse zonose, iš esmės tik miestuose), jai ant kulnų pradeda lipti konkurentai. Dar šiemet savo “walkie-talkie” paslaugas pradės teikti mobiliojo ryšio operatorės “Verizon Wireless” ir “Sprint PCS Group”, kitų metų pradžioje prie jų prisijungs ir “AT&T Wireless”.

Įkvėpti mobiliųjų telefonų su ryšio radijų galimybėmis sėkmės sujudo ir didieji ryšio įrangos ir telefonų gamintoji - “Nokia”, “Ericson”, “Siemens” ir kt. Neseniai Kanuose vykusiame 3GSM kongrese jos pasiūlė plėsti GPRS, EDGE ir WCDMA tinkluose veikiančių telefonų funkcionalumą ir kurti vieningą “Push-to-talk” ryšio standartą. Tačiau jis turėtų būti pagrįstas ne įprastais mobiliojo ryšio balso kanalais, o paketiniu duomenų perdavimu. Naujoji technologija naudos IMS (IP Multimedia System) standartą. Jis apibrėžia reikalavimus įvairioms daugiaterpės paslaugoms, diegiamoms IP protokolą naudojančiuose tinkluose. Tad radijo stotelių funkcijos atgims 2,5G ir, ko gero, 3G tinkluose. O pati “Voice over IP” technologijos ir mobiliojo ryšio simbiozė žada dar įdomesnių dalykų nei galimybė tuojau pat (ir dar nemokamai) kalbėti su reikiamu žmogumi spustelėjus vienintelį mygtuką. Ką pasakytumėte apie gerokai atpigusius (taip ir knieti pasakyti - o gal ir visai nemokamus) tarptautinius pokalbius mobiliojo ryšio tinklais?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų