• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujausiomis mokslininkų išvadomis, bevielio ryšio telefonai leidžia žmonėms kontroliuoti savo gyvenimą. Šios išvados, kaip rašo "BBC News", buvo paskelbtos po trejus metus Lankasterio universitete trūkusių tyrimų, per kuriuos buvo siekiama nustatyti, kaip bevielio ryšio telefonų naudojimas veikia žmogaus psichologiją.

REKLAMA
REKLAMA

Visų pirma, kaip teigia mokslininkai, bevielio ryšio telefonai yra savotiškos žmogaus savo paties cenzūros priemonės - žmogus sprendžia, kokiu būdu ir kaip jis bendraus su aplinkiniu pasauliu. "Bevielio ryšio telefonas tai asmeninė realaus televizijos šou forma, kai kiekvienas žmogus susikuria sau įvaizdį, taip pat nuolat kontroliuoja santykius su kitais žmonėmis", - teigia universiteto mokslininkas Michaelas Hulme’as (Maiklas Halmas).

REKLAMA

Merginoms mobilusis telefonas tapo partneriu vėlai grįžtant namo be palydovo, žmonoms - vyrų kontrolės priemone, studentams - pramoga per nuobodžias paskaitas. Vaikai gali nedelsdami pasitarti su tėvais, be to, buvo nustatyta, kad jie balsinį ryšį mieliau iškeičia į tekstinius pranešimus.

REKLAMA
REKLAMA

Atsižvelgdami į tai, jog telefonas neretai naudojamas kaip sutuoktinių ar vaikų kontrolės priemonė, tyrėjai prognozuoja spartų MMS, leidžiančio gauti vaizdinius žmogaus buvimo vietos įrodymus, populiarumo augimą.

Tarp pagrindinių išvadų mokslininkai pažymi, jog žmonija jau priprato prie bevielės telefonijos "narkotiko" ir vargu ar jo atsisakys. "Pamesti mobilųjį telefoną ar jo atsisakyti, prilygsta savikontrolės praradimui", - pažymi M. Hulme’as.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų