Po eilinio gėdingo Lietuvos sportininkų pasirodymo 2006 m. Žiemos sporto Olimpiadoje Turine tapo aišku, kad Lietuvos sportą galutinai nustekeno du buvę LKP CK instruktoriai - Olimpinio komiteto pirmininkas Artūras Poviliūnas ir buvęs Sporto departamento direktorius Vytautas Nėnius, kuriems sportas yra tik pasipelnymo šaltinis. Apie tai rašo "Laisvas laikraštis".
Dar 1992 m. Tautinio olimpinio komiteto kaip ne pelno įmonė įsteigta didžiausia loterijas "Teleloto" organizuojanti bendrovė "Olifėja" po kelerių metų tapo UAB, kurios akcininkai - A. Poviliūno bendražygiai ir partneriai. "Olifėja" neva finansuoja Olimpinį komitetą, t. y. išlaiko A. Poviliūną ir jo draugus, kurie jį vienbalsiai perrenka jau beveik 20 metų, - LL sakė vienas padėtimi nepatenkintas sporto vadovas, - A. Poviliūno atlyginimas yra dukart didesnis už Prezidento Valdo Adamkaus, o dar didesnes pajamas jis gauna kaip UAB "Olifėja" steigėjas".
A. Poviliūnas yra Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas nuo 1988 metų ir užkulisiuose jau vadinamas šio komiteto vadovu "iki gyvos galvos". Nors olimpiečių pasirodymai apgailėtini, tačiau nė vienas sporto asociacijos vadovas negali pasipriešinti, nes tuomet gali gauti mažiau pinigų savo vadovaujamai sporto šakai.
Monopolines sąlygas organizuoti loterijas Lietuvoje turinti "Olifėja" pernai galėjo uždirbti iki 49 mln. litų pelno. Nors Lietuvoje licencijas organizuoti didžiąsias loterijas turėjo trys bendrovės - "Olifėja", "Žalgirio loto" ir "Fortuna Baltica", tačiau "Olifėja" pardavė 96,4 proc. visų Lietuvoje išplatintų loterijos bilietų. Šių loterijų organizatorių bendra apyvarta 2005 metais buvo 95,6 mln. litų, iš jų 46,5 mln. litų išmokėta laimėjimams. Kitaip tariant, tie, kas mėgsta žaisti "Teleloto", turėtų nesunkiai suskaičiuoti: jeigu "Olifėja" gavo apie 90 mln. litų pajamų ir tik apie 45 mln. litų skyrė laimėjimams, tai aišku, kad didžiausią "aukso puodą" susižėrė patys "Teleloto" rengėjai.
Įdomu, kaip Tautinio olimpinio komiteto firma "Olifėja", kuri yra atleista nuo didelių mokesčių, tapo UAB, kurios savininkai susižeria milijoninį pelną, o paramai ir sportui skiria tik 8 proc. savo pajamų.
Kita, neva sportą remianti firma yra "Žalgirio loto", taip pat atleista nuo mokesčių, o, pasak LL šaltinių, sportui vieną kitą tūkstantį numeta ir dar reikalauja "otkato". Šiai firmelei vadovauja beveik vienvaldis jos savininkas, buvęs Nemenčinės gyvulininkystės komplekso vadovas, buvęs "Žalgirio" sporto draugijos pirmininko V. Nėniaus pirmasis pavaduotojas Šarūnas Dusevičius. Nors "Žalgirio" sporto draugija turi tik vieną procentą šios firmos akcijų, ši firmelė, prisidengusi sportu, yra atleidžiama nuo visų mokesčių.