• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Meilės mašinos profilaktika

Prostatitas - labiausiai tarp vyrų paplitusi urologinė liga. Tai nestebina, kadangi šios ligos atsiradimo ir progresavimo faktoriai (o nuolatinis ilgalaikis sėdėjimas prie kompiuterio - pats pagrindinis) šiandieniniame gyvenime ypač paplitę. Kas yra prostatitas ir kas juo serga?

REKLAMA
REKLAMA

Prostatitas - priešinės liaukos (prostatos) uždegimas. Prostatito atsiradimo priežastis galima išskirti į dvi grupes: infekcinės kilmės ir neinfekcinės.

REKLAMA

Prostatito ir visų nemalonių klinikinių požymių, vystymąsi lemia šie faktoriai: - Nejudrus gyvenimo būdas. - Sėdimas darbas. Pirmiausiai tai gresia dirbantiems prie kompiuterio ir visiems tiems, kurie visą dieną sėdi, negalėdami (ar tingėdami) atsistoti ir nors kiek pasimankštinti. - Bendras organizmo peršalimas (sėdėjimas ant šaltos žemės ar akmenų, menkas šildymas butuose šaltuoju metu laiku ir kt.). - Nuolatinis vidurių užkietėjimas. (Prostatitą gali išprovokuoti ne epizodiniai vidurių užkietėjimai, bet reguliarūs tuštinimosi sutrikimai). - Ilgalaikis lytinis susilaikymas arba, priešingai, per didelis lytinis aktyvumas. Ir viena, ir kita neigimai veikia visą organizmą, bet pirmiausiai atsiliepia prostatos veiklai. - Lėtinės uždegimo ligos (lėtinės bronchitas, negydomi sugedę dantys ir pan.). - Persirgtos venerinės ir urologinės ligos (gonorėja, uretritas).

REKLAMA
REKLAMA

Moksliškai įrodyta, jog ankštas apatinis trikotažas (t.y. ankšto ar stipriai kūną aptempiančios apatinės kelnaitės) gali tapti prostatito priežastimi. Taigi, jei norite išvengti šios nemalonios ligos, verčiau dėvėkite "šeimynines" kelnaites. Toks modelis gal ir nemadingas, bet juk sveikata brangiau už bet kokią madą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prostatito atsiradimą gali išprovokuoti ir kiti organizmo imuninę sistemą silpninantys veiksniai: per didelis krūvis sportuojant, nuolatinis miego trūkumas, persidirbimas, nevisavertė ir nereguliari mityba, dažni stresai.

Visi šie faktoriai arba palengvina mikrobų prasiskverbimą į priešinę liauką, arba susilpnina mažojo dubens organų kraujo apytaką, dėl to kraujas užsistovi ir susidariusioje palankioje terpėje dauginasi mikroorganizmai, vystosi uždegimo procesai, pasireiškia visi nemalonūs prostatito požymiai.

REKLAMA

Prostatito simptomai

Prostatitas gali pasireikšti staiga, kaip aštrus uždegimas: ligonį gali kankinti karštis, atsirasti šaltkrėtis, kūno temperatūra pakyla iki 38 - 39 laipsnių Celsijaus, aštrūs skausmai tarpvietės srityje, kirkšniuose, išangės srityje, skausmingas šlapinimasis.

Tačiau žymiai dažniau prostatitas vystosi lėtine forma, per daug nevargindamas vyrų. Tokiu atveju minėtoji simptomai pasitaiko kur kas rečiau ir būna silpnesni, arba išvis nepajuntami. Kūno temperatūra tik retkarčiais pakyla iki 37 laipsnių Celsijaus.

REKLAMA

O jei nesigydysite?

Negydant prostatito galima tapti nevaisingam, o nevaisingumo gydymas kur kas sudėtingesnis, ilgesnis ir toli gražu ne visuomet išgydomas.

Prostatito gydymas

Prostatitas - sudėtinga ir įnoringa liga, jos gydymas kelia didelių problemų viso pasaulio gydytojams. Tačiau tai nereiškia, kad daktaras sergančiajam prostatitu negali padėti. Ne visuomet pavyksta ligonį išgydyti visiškai, bet pašalinti prostatito simptomus ir sustabdyti ligos progresavimą medicina pajėgi. O šio periodo trukmė priklauso jau nuo paties ligonio. Jei jis tiksliai laikysis gydytojo rekomendacijų, labai tikėtina, jog nemalonūs ir varginantys simptomai išnyks visam gyvenimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prostatito gydymas turi būti kompleksinis ir tiksliai parinktas. Gydymui pasitelkiama antibakterinė terapija, gyvenimo būdo koregavimas, priešinės liaukos masažai, fizioterapija, imuniteto stiprinimas. Tik šių priemonių kompleksas gali duoti norimą rezultatą. Gydymas išties sunkus, tad negalima atsisakyti nė vieno iš jau minėtų metodo. Galima, beje, gydymą papildyti ir kai kuriais liaudies medicinos receptais.

REKLAMA

Keletas patarimų vyrams, besirūpinantiems savo sveikata: - Stenkitės neperšalti. - Nesėdėkite ant šaltos žemės, akmenų ir pan. - Jei dirbate sėdimą darbą (ypač prie kompiuterio), pasistenkite kas valandą atsistoti ir bent keletą minučių pasimankštinti ar bent jau pavaikštinėti. - Išsivaduokite nuo vidurių užkietėjimo (vidurius laisvinančiais vaistais, arba dar geriau - sunormalizuodami mitybą). - Gyvenkite reguliarų lytinį gyvenimą - venkite pernelyg ilgų susilaikymų ar pernelyg didelio lytinio aktyvumo (tai, beje, išvaduos jus ne tik nuo prostatito). - Jei "pasigavote" kokią nors "negerą" ligą, iš karto kreipkitės į specialistą, nemėgindamas gydytis pats ar palikdamas viską savieigai. - Stenkitės reguliariai ir gerai maitintis, gyventi aktyviau, nesirgti ir galiausiai - bent kartais tiesiog pagalvoti apie savo sveikatą.

Šios paprastos ir visiems prieinamos profilaktikos priemonės leis jums išvengti prostatito, o juk išsigydyti daug sudėtingiau, nei nuo ligos apsisaugoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų