• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Meilė aguonoms jau "atpigo"

Irena ZUBRICKIENĖ

Neseniai "Akistatoje" rašėme, kad nuo gegužės 1-osios įsigaliojęs Baudžiamasis kodeksas (BK) palankus automobilių vagims - net ir veikę grupėje jie gali būti nubausti vos kelių mėnesių laisvės atėmimu, gali atsipirkti ir tik keliasdešimties parų areštu. BK švelnumą pajus ir narkotinių medžiagų prekeiviai. Tuo prieš kurį laiką bene vieni pirmųjų įsitikino marijampoliečiai Luyza Adomaitytė (28 m.) ir Romanas Beresnevičius (27 m.).

REKLAMA
REKLAMA

Jie Marijampolės teisėsaugininkų rankose atsidūrė 2001-ųjų pavasarį. Turėdami operatyvinės informacijos, kad Luyza ir Romanas miesto centre esančiame bute pardavinėja aguonų nuovirą (už dozę - 16 litų), pareigūnai surengė operaciją ir narkotinių medžiagų prekeivius sulaikė su reikiamais įkalčiais. Operacija buvo filmuojama, derybų pokalbiai įrašinėjami.

REKLAMA

Praėjusių metų rugsėjį Marijampolės rajono apylinkės teismas L. Adomaitytei paskyrė pusantrų metų, o R. Beresnevičiui - šešerių metų laisvės atėmimo bausmes. Pastarasis, paskelbus nuosprendį, netgi buvo suimtas teismo salėje ir įkalintas. Tuomet Kauno apygardos teismą pasiekė ir nuteistųjų skundas (esą per griežtos bausmės), ir Marijampolės prokuratūros skundas (dėl kaltinimo kvalifikacijos). Išnagrinėjęs šiuos skundus teismas juos abu patenkino - panaikino paskelbtąjį Marijampolės teismo nuosprendį. Baudžiamoji byla buvo sugrąžinta į tą patį teismą, tik jau atsidūrė kito teisėjo rankose.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip tik tuo metu Romanas, po nuosprendžio už grotų praleidęs daugiau nei du mėnesius, buvo išleistas iš kolonijos ir naujo teismo posėdžio laukė būdamas laisvėje.

Antrąjį kartą teisme nagrinėjant šią baudžiamąją bylą, niekas iš esmės nepakito. Lemiamos įtakos nuosprendžiui turėjo naujasis kodeksas, kuriame už nedidelį narkotikų kiekį numatomos švelnesnės bausmės. Teismas atsižvelgė ir į tai, kad abu teisiamieji nusikalto patys būdami priklausomi nuo narkotikų. Vienai beveik penkerių metukų sūnų auginančiai L. Adomaitytei paskirta lengvesnė, nei įstatymas numato, bausmė - pusantrų metų laisvės apribojimo (buvo tiek pat realaus laisvės atėmimo). Tai reiškia, kad nurodytą laiką nuteistoji negali slapta pakeisti gyvenamąją vietą, negali lankytis visuomeninio maitinimo įmonėse, kuriose prekiaujama alkoholiu, ir privalo registruotis Darbo biržoje. R. Beresnevičiui teismas paskyrė 90 parų arešto (buvo šešeri metai laisvės atėmimo). Kadangi nuteistasis dar iki teismo už grotų iš viso praleido apie penkis mėnesius, laikoma, kad jis bausmę jau atlikęs.

Tokias švelnias bausmes "lengviems" narkotinių medžiagų prekeiviams numato naujasis baudžiamasis įstatymas. Vis dėlto įdomu tai, kad tuo pačiu naujuoju baudžiamuoju įstatymu besivadovaujantys kaltintojai, Marijampolės prokuratūros pareigūnai, šiuos abu narkotikų platintojus ir antrąjį kartą, jau dirbant pagal naująjį BK, siūlė nubausti griežtai: L. Adomaitytei skirti penkerių, o R. Beresnevičiui - pusšeštų metų realias laisvės atėmimo bausmes...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų