• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vis daugiau elektroninių įrenginių bando įsitaisyti ant vartotojų riešų. Tačiau prasidėjusi migracija iš kišenės ant rankos veikiau demonstruoja technologinius gamintojų pranašumus: kažin ar taip jau patogu žiūrėti į ant rankos prisegtą televizorių, skambinti ant riešo dėvimu mobiliuoju telefonu ar tyrinėti rankinio GPS imtuvo ekraną?

REKLAMA
REKLAMA

Daugeliui, jei ne visiems, aktyvaus gyvenimo entuziastams, prisiekusiems keliautojams praverstų ir kompaktiškos vaizdo kameros, ir kuo mažesni telefonai, GPS imtuvai, MP3 ar net vaizdo grotuvai, bet tais atvejais, kai žygio sėkmė, bendrakeleivių saugumas, o gal net gyvybė priklauso nuo gamtos stichijų palankumo, po ranka (tiksliau - ant jos) turėtų būti specialūs elektroniniai padėjėjai. Vienas tokių - orų laikrodis.

REKLAMA

Daugybę unikalių prietaisų siūlanti JAV bendrovė “Speedtech Instruments” (http://www.speedtech.com) stengiasi kaip galima labiau sumažinti neapibrėžtumą, su kuriuo žmonės susiduria kalnuose, jūroje ar paprasčiausioje išvykoje į toliau nuo miesto esantį mišką. Savo gaminamą rankinį oro laikrodį “WW-1 Weather Watch Pro” (kaina - 150 JAV dol.) bendrovė vadina mažiausia pasaulyje meteorologine stotimi. Jis skirtas įvairioms orų sąlygoms fiksuoti bei prognozuoti ir stengiasi, kad jų permainos nebūtų vartotojams netikėtos.

REKLAMA
REKLAMA

Į vandeniui atsparų “WW-1 Weather Watch Pro” korpusą įmontuoti jautrūs elektroniniai davikliai, atliekantys altimetro, barometro, termometro, kompaso, vėjo stiprumo ir krypties matuoklio, jachtų lenktynių laikmačio, chronografo, kalendoriaus, žadintuvo ir įprasto laikrodžio funkcijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei ne viršutinėje korpuso dalyje esantis atlenkiamas “propeleriukas” (impeller) vėjo greičiui matuoti, orų laikrodžio paskirtį atspėti būtų sunku: niekuo neišsiskiriantis paprastas (nespalvinis) LCD ekranas su vienu metu rodomais keliais matuojamais parametrais, šonuose įrengti funkciniai mygtukai įrenginį daro panašų į sportininkams skirtus išplėstų galimybių chronografus. “WW-1 Weather Watch Pro” turi ne vieną laiko matavimo funkciją - chronografo (1/100 sek. tikslumu), paprasto ir atvirkštinio skaičiavimo laikmačio, įprasto laikrodžio, žadintuvo su 2 laiko parinktimis, automatinio kalendoriaus ir jachtų lenktynių laikmačio su 3 programuojamais režimais (nuo 0 iki 99 minučių) galimybes. Šveicarų gamybos vėjo greičio matuoklis (galima pasirinkti ne tik įprastas rezultatų išraiškas - metrais per sekundę, balais pagal Boforto skalę ir kt., bet ir jūrininkams priimtinesniais mazgais) kartu atlieka ir mechaninio kompaso paskirtį - atlenkus matuoklį lygiagrečiai horizontui žalios spalvos propelerio mentelė rodys šiaurės kryptį. Ne mažiau svarbi funkcija - vėjo greičio šiluminio poveikio matavimas: su rotoriumi sujungta mikroschema, pasitelkusi temperatūros daviklį, ekrane pateikia atitinkamą šio parametro (wind chill factor) išraišką. Pavyzdžiui, kai jis lygus - 9 laipsniams pagal Celsijų, tai reiškia, kad esant +10 laipsnių šilumos ir pučiant 10 mylių per valandą vėjui žmogus jausis taip, tarsi spaustų 9 laipsnių šaltukas.

REKLAMA

Viena svarbiausių - barometro (matavimo riba nuo 300 iki 1100 milibarų) funkcija, padedanti prognozuoti orų permainas. Ekrane ne tik grafiškai vaizduojamas didėjantis ar mažėjantis slėgis, bet ir trys besikeičiančio slėgio atminties skiltys, informuojančios, kaip jis pasikeitė per paskutines 3, 6 ir 9 valandas. Kalibravimo galimybę turintis altimetras (mažiausias parodymų žingsnis - 1 m) matuoja aukštį nuo - 702 m iki 9164 m virš jūros lygio. Jei prisimintume “Speedtech Instruments” pasiūlytą savojo orų laikrodžio palyginimą su meteorologine stotimi, ko gero, pasigestume tik kritulių ir drėgmės matuoklių.

“WW-1 Weather Watch Pro” maitina viena 3 V ličio jonų baterija, kurios turėtų pakakti maždaug 1,5 metų - su sąlyga, kad kiekvieną dieną įrenginio davikliais bus naudojamasi ne ilgiau nei 3 minutes, žadintuvas neskambės ilgiau nei 30 sekundžių, o ekrano apšvietimas bus įjungiamas ne ilgiau nei 5 sekundėms. Rengiantis į tolimesnę kelionę ar rimtesnį žygį vertėtų pasirūpinti, kad visko nesugadintų ne su orų laikrodžiu patikimiau nuspėjami orai, bet pačiu nepatogiausiu metu kvapą išleidusi nebe pirmos jaunystės baterija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų