• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Internete galima sumedžioti ne tik naujausią filmą, egzaminų bilietus, pigesnius džinsus, bet ir elnią, šerną ar antilopę.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesą sakant, šiek tiek keistoka, kad mintis sujungti į viena WWW kamerą, spartaus interneto ryšio kanalą ir nuotoliniu būdu valdomą šautuvą kilo tik dabar. Akivaizdu, kad tiek metų laukti teko ne dėl neįveikiamų techninių problemų, o dėl paprasčiausio nesugebėjimo įžvelgti komercinių šaudymo per IP perspektyvų. 133 hektarų žemės nuošalioje Teksaso valstijos (JAV) vietoje turinčiam fermeriui Johnui Underwoodui išganinga mintis pokštelėjo į galvą tuo metu, kai kartu su bičiuliu naršė po “FantasyHunt.com” svetainę.

REKLAMA

Jos lankytojai internetu stebi laukinės gamtos gyvenimą per miškuose įrengtas bevieles WWW kameras, kurias maitina saulės baterijos, ir fotografuoja į jų objektyvus patekusius miško gyventojus. Kai bičiulis, spoksodamas į monitoriuje pasirodžiusį išvaizdų baltauodegį elnią, sumurmėjo: “Ech, kad turėčiau šautuvą”, Johnas išsyk sumojo, ką reikia daryti. Kartu su draugais investavęs apie metus darbo ir 10 tūkstančių dolerių, jis neseniai atidarė svetainę “Live-Shot.com” (www.live-shot.com), kurios debiutas, kaip ir buvo galima tikėtis, sukėlė šeimininkui palankų didelį triukšmą.

REKLAMA
REKLAMA

“Live-Shot” registruotiems lankytojams netrukus už tam tikrą mokestį žada pasiūlyti ne tik grožėtis per WWW kameras realiuoju laiku rodomomis stirnomis ar šernais, bet šaudyti į juos iš mažo kalibro (5,6 mm) šautuvo. Pamedžioti Underwoodo rančoje galima būnant bet kurioje pasaulio vietoje. Procedūra gana paprasta: “Live-Shot” klientas nurodytu laiku prisijungia prie svetainės, įveda slaptažodį ir ekrane išvysta taikinį, į kurį žvelgiama per šautuvo optinį taikiklį. Pelyte nusitaikius į “dešimtuką”, tereikia spragtelėti jos mygtuką ir “kitame laido gale” nuaidės šūvis. Šaulys gali stebėti aplinką per realiuoju laiku transliuojančią WWW kamerą ir pelės judesiais sukioti ant motorizuoto stovo įtaisytą šautuvą į šonus ir iš viršaus į apačią. Lankytojams siūloma pasižiūrėti demonstracinį nuotolinio šautuvo filmuką (http://www.live-shot.com/demo.shtml) - jame rodoma, kaip šaudoma į paprastą taikinį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš pradžių svetainės šeimininkai lankytojams siūlo išbandyti akies taiklumą šaudant į įprastus popierinius taikinius ir siluetus. Susimokėjusieji 14,95 JAV dol. mėnesinį mokestį turi teisę į 10 šūvių sesijas, kurių kiekviena kainuoja po 5,95 dol. ir gali trukti ne ilgiau nei 20 minučių. Daromas kiekvienos sesijos vaizdo įrašas - jei šaulys norėtų gauti jį prisiminimui, už į DVD įrašytą filmuką teks pakloti 9,95 dol. (neskaitant siuntimo išlaidų). Galima pasiimti ir kulkų suvarpytą taikinį - tai atsieis dar 2,95 dol.

REKLAMA

Kad ir susimokėjęs, svetainės lankytojas vis dėlto negali sukioti šautuvo vamzdžio kur tik susimanęs ir pliekti į viską, kas juda. Paskirtu laiku į šaudyklą “atvykusį” šaulį akylai stebi prie motorizuoto šautuvo stovo budintis “Live-Shot” darbuotojas, kuris savo kompiuterio ekrane mato tą patį vaizdą, kaip ir toli esantis klientas. Reikalui esant (pavyzdžiui, jei šaulys puola taikytis į praskrendantį paukštį) prižiūrėtojas gali užblokuoti šūvį. Jei prireikia pagalbos ar patarimo, šaulys su juo gali tuojau pat susisiekti interneto žinutėmis, el. paštu ar telefonu.

REKLAMA

Pasitreniravus su taikiniais bus galima pereiti prie tikros “medžioklės”: pasak “Live-Shot.com”, jau baigiama ruošti nuotolinio šaudymo įranga, kuri leis visiems norintiems medžioti Johno Underwoodo rančos teritorijoje esančius muflonus, elnius, antilopes, šernus ir kitus gyvūnus. Pagal Teksaso valstijoje galiojančius įstatymus Underwoodui niekas nedraudžia savo žemėje medžioti vadinamuosius “nereglamentuojamus” žvėris. O į “Live-Shot.com” meniu (http://www.live-shot.com/species.shtml) būtent tokie ir įtraukti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šaudymas į gyvus taikinius mažai kuo skiriasi: klientai turės galimybę naudotis keliomis apžvalginėmis vaizdo kameromis, kad galėtų paprasčiau aptikti prie šautuvo artėjantį žvėrį. Tik papildomų paslaugų sąrašas platesnis: už tam tikrą mokestį bus galima parsisiųsti gyvūno galvos iškamšą, ragus ar išdarinėtą skerdieną. Skirsis ir kainos: medžioklės sesija registruotiems lankytojams kainuos 150 JAV dol., o už pasirinktą laimikį teks atsiskaityti pagal jo įkainius: antilopė, pavyzdžiui, atsieis 1,5 tūkstančio.

REKLAMA

Paskelbusi apie naują internetinio verslo šaką, “Live-Shot.com” sukėlė aistras ne tik Teksase, bet ir visoje šalyje. Net patys medžiotojai reiškia pasibjaurėjimą Johno Underwoodo išrastu “technologiniu” medžioklės būdu. Įstatymų leidėjai ketina pateikti teisės aktų pataisas, reikalaujančias, kad medžioklės dalyviai privalo fiziškai būti medžioklės vietoje. Atrodo, šiokį tokį nesmagumą jaučia ir pats rančos savininkas - jis tvirtina norįs padėti neįgaliems medžiotojams, kurie negali numalšinti savo aistros vaikščiodami po miškus ar valandų valandas tykodami laimikio medžioklės bokšteliuose...

Uždraus amerikiečiai ar ne tokias nuotolines medžiokles, bet džinas jau paleistas iš butelio: reikiamoje vietoje įtaisyta vaizdo kamera ir snaiperio šautuvas, kuriuo galima nusitaikyti iš kito pasaulio krašto, garantuotai taps įgyvendinama kiekvieno teroristo svajone.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų