• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei norite, kad nebe pirmos jaunystės mobiliojo telefono baterija įgytų antrąjį kvėpavimą, nekaitinkite jos mikrobangų krosnelėje išėmę iš šaldiklio. Yra kur kas paprastesnis būdas - pakaks priklijuoti lipduką.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip sakoma, kvaila pradžia - pusė darbo. Galima sakyti, kad JAV bendrovė “BatMax” (http://www.batmax.com) viešųjų ryšių atakos tikslą pasiekė - žinią apie jos sukurtą stebuklingą technologiją ištransliavo daugelis IT naujienų svetainių. Vargu ar kas būtų į tai atkreipęs dėmesį, jei ne viliojamai paprastas naujovės diegimas ir didelė pagunda pasinaudoti jos rezultatais. O jie išties įspūdingi: “BatMax” tvirtina, kad nanotechnologijų pagrindu pagamintas jos produktas gali prailginti mobiliojo telefono darbą dėl ilgiau veikiančios baterijos nuo 30 proc. iki dviejų kartų (priklausomai nuo naudojamo režimo ir baterijos tipo). Be to, iki 40 proc. pagreitinamas pilnas baterijos įkrovimas, prailginamas (iki 30 proc.) jos tarnavimo laikas. Ne, dar ne viskas: maitinimo šaltinis išgydomas nuo “atminties efekto”. Ir visa tai - tik priklijavus specialų lipduką!

REKLAMA

Savaime aišku, lipdukas - ypatingas. “BatMax” tvirtina savo firminę technologiją pradėjusi kurti dar 2003 m. Jos pagrindas - nauja nanokeraminė medžiaga “IonXR”, kuri dėl savo ypatybių gali sumažinti savaiminį baterijų išsikrovimą. “IonXR” sluoksnis įterptas į kelių milimetrų storio ir 3x5 cm dydžio lipduko “sumuštinį”, susidedantį iš apsauginio sluoksnio, iliustracijos su “BatMax” logotipu, viršutiniojo sluoksnio, po kuriuo įterpta “IonXR” nanokeramika, laidininko ir silicio sluoksnio. Lieka dar du apatiniai “aukštai” - tai klijai ir popierius. Lipduko “instaliavimo” procedūrą gali apsunkinti nebent atšipusios žirklės: jei telefono baterija mažesnė nei lipduko plotas, prilipdžius jį gali prireikti apkarpyti kraštus. “BatMax” tvirtina, kad “baterijų gaiviklis” tinka visų modelių mobiliesiems telefonams ir visų tipų baterijoms - nikelio - kadmio, nikelio - metalo hidrido, ličio jonų ir ličio polimerų. Priklijavus lipduką jis pradės veikti vos tik įjungus telefoną, o teigiamas “BatMax” efektas bus pastebėtas jau po 5-10 baterijos darbo ciklų.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip veikia stebuklingasis lipdukas? Prieš sužinant atsakymą “BatMax” svetainėje siūloma susipažinti su baterijoje vykstančiais elektrocheminiais procesais. Bateriją įkraunant ir iškraunant elektronai iš elektroduose esančių medžiagų keliauja į išorinę grandinę, o jonai per kamerų separatorių “vaikštinėja” baterijos viduje. Baterijos darbui didelę įtaką turi separatoriaus ir elektrolito būklė. Kadangi ilgainiui ant separatoriaus sienelių ir elektrolite atsiranda metalų dalelių, prasideda kristalų augimo procesas. Dėl to jonai sunkiau “praeina” pro separatorių ir kyla vidinės iškrovos efektas, kai elektronai nuo vieno elektrodo prie kito “bėgioja” ne per išorinę grandinę, o per separatorių. “BatMax” paderina jonų laidumą separatoriuje ir grąžina į normalią apykaitą metalų daleles, kurios buvo prarastos dėl kristalizacijos. Pasak gamintojų, tai vyksta dėl lipduko skleidžiamo elektromagnetinio spinduliavimo 3-40 mikronų diapazone. Šis spinduliavimas teigiamai veikia baterijos elektrolito molekules. Energija spinduliavimui gaunama iš pačios baterijos, nes lipdukas sugeria jos pačios elektromagnetinius impulsus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skamba taip, tarsi lipdukas būtų vos ne amžinas variklis, nors gamintojai neskuba džiuginti vartotojų papildoma gera naujiena. “BatMax” lipduko efektyvaus veikimo laikas ribotas - priklausomai nuo baterijos būklės, nuo 11 iki 14 mėnesių (apie 250 ciklų). Norint maksimaliai išnaudoti jo galimybes, lipduką reikia priklijuoti prie naujos baterijos. Nepatariama klijuoti jo nuplėšus nuo senos. Verčiau jau nusipirkti naują - juolab kad kainuoja nebrangiai, vos 12,95 JAV dol.

REKLAMA

Paminėjus tokią gerą kainą už tokį gerą daiktą reikia pereiti prie blogos naujienos: kol kas “BatMax” lipdukus galima užsisakyti tik gamintojo svetainėje. Bendrovė skelbiasi ieškanti produkcijos platintojų, pageidaujantiems jais tapti siūlo atsiųsti savo lipdukus išbandymui, skelbia pradėjusi sertifikacijos procedūras, ir t.t., ir t.t. Ar minėjau, kad “BatMax” lipdukai tinka ne tik visiems mobiliųjų telefonų modeliams ir visų tipų baterijoms, bet ir visų tipų nešiojamiesiems grotuvams, fotoaparatams bei vaizdo kameroms, kišeniniams ir net nešiojamiesiems kompiuteriams? Reikiamą lipduko dydį, kaip jau minėta, galima susikonfigūruoti su žirklėmis.

REKLAMA

Taigi eilinis internetinis akių dūmimas? Dar vieni lašai nuo plikimo, atauginantys plaukus per 2 savaites ir tinkantys bet kokio dydžio plikėms?

Dar neskubėkime su išvadomis. Kai kurie internetiniai IT leidiniai, paskelbę apie “BatMax”, praneša jau užsisakę lipdukų pabandymui - taigi tiesa netrukus paaiškės. Tada beliks viena iš dviejų - sužinoti, kas pirmasis imsis Lietuvoje pardavinėti šį nanotechnologijų stebuklą arba atidžiai išnagrinėti sėkmingo internetinio “scamo” anatomiją. Šis atvejis tikrai to būtų vertas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

BatMax1 - “BatMax Corporation” pagamintas lipdukas su nanokeramikos įdaru gali 30 proc. prailginti pokalbių mobiliuoju telefonu laiką.

Batmaxlayers - Lipdukas - tarsi daugiasluoksnis sumuštinis. Paslaptingiausia jo dalis - nanokeraminės medžiagos “IonXR” sluoksnis.

installation_lo_res Uždėti telefonui “deguonies kaukę” paprasta kaip dukart du.

BatMax Finger Revoliucinė naujovė ar ideali mistifikacija?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų