CD ir DVD apsaugos nuo kopijavimo sistemas kurianti bendrovė “Macrovision” (www.macrovision.com) pranešė pradėjusi naudoti naują CD turinį nuo kopijavimo saugančios technologijos versiją CDS-300.
Ja nuo kopijavimo apsaugotus diskus siekiama padaryti patrauklesnius ir vartotojams, ir įrašų kompanijoms. Pavyzdžiui, jos galės nustatyti, kiek kartų vartotojas galės persirašyti apsaugoto disko kompozicijas “Windows Media Audio” formatu į kitą CD ar persikelti į nešiojamojo grotuvo atmintį.
Kaip ir ankstesnės “Macrovision” apsaugos sistemos, CDS-300 remiasi į CD antrąja sesija įrašytais “Windows Media Audio” failais. Įdėjus tokį CD į buitinį grotuvą jis “matys” tik įprastus per pirmąją sesiją įrašytus garso takelius. O atkuriant diską kompiuteriu bus prieinami tik antrosios sesijos WMA failai. Įprastų takelių perrašyti į kompiuterį nepavyks.
Naujoji CDS versija išsiskiria kur kas švelnesne per antrąją sesiją įrašytų failų naudojimo tvarka. Dėl į “Windows Media” formatą įdiegtos skaitmeninių teisių vadybos technologijos anksčiau tokius failus buvo draudžiama perrašyti į kompiuterį ar perkelti į nešiojamąjį grotuvą, tačiau dabar apribojimai iš dalies panaikinti. Antrojoje sesijoje į CD įrašyti WMA failai dabar prilyginti skaitmeniniams įrašams, kuriuos galima įsigyti iš įvairių interneto muzikos paslaugų teikėjų, pavyzdžiui, “Napster 2.0”. Tai yra apsaugotų CD vartotojai dabar galės pasidaryti tam tikrą skaičių kopijų į savo kompiuterį ar nešiojamąjį grotuvą.
Šiuo metu “Macrovison” keliose Europoje esančiose gamyklose testuoja naują apsaugos sistemą. Manoma, kad komerciniam naudojimui ji bus pateikta po 3-4 mėnesių. Technologija bus skirta pasaulinei rinkai. Švelninti nuo kopijavimo apsaugotų CD naudojimo taisykles garso įrašų kompanijos privertė pastaruoju metu įvairiose šalyse joms keliami vartotojų ieškiniai - jie piktinasi, kad įsigiję tokius CD negali pasidaryti atsarginių disko kopijų ar klausytis muzikos su kitais jų turimais įrenginiais.