Atsiradus naujų įrodymų, net rimtiems mokslininkams bus sunku neigti, kad garsioji Loch Neso pabaisa tikrai gyveno, nors ir prieš 150 mln. metų.
Trečiadienį (07.16) Didžiosios Britanijos laikraštis "Daily Telegraph" paskelbė, kad vienas 67 metų pensininkas, braidydamas po seklią Loch Neso ežero vietą, rado keturis suakmenėjusius vandenyje gyvenusio dinozauro plėšrūno stuburo slankstelius.
Daugiau kaip dešimt metrų ilgio pleziozauras su ilgu kaklu ir maža galva, vietoj galūnių turėjęs pelekus, ekspertų teigimu, žiloje senovėje gyveno toje vietoje, kur dabar yra Loch Nesas.
"Pleziozauras pagal savo išvaizdą labai panašus į tą pabaisą, kuri tariamai gyvena Loch Nese", - Edinburge pareiškė Škotijos nacionalinio muziejaus kuratorė Lyall Anderson (Lial Anderson). - Kadangi kaulai rasti Loch Nese, galime teigti, kad jis buvo pirmoji Loch Neso pabaisa".
Loch Neso pabaisa tikintys entuziastai mano, kad dabar rasti kaulai yra pirmas įrodymas, patvirtinantis pabaisos egzistavimą. Žuvimis mitęs didžiulis driežas, jų nuomone, galėjo išgyventi iki mūsų dienų.
Tiesa, nepaisant daugybės mokslinių ekspedicijų, iki šiol nerastas joks neginčijamas įrodymas, kad svarbiausias Škotijos turizmo pramonės variklis būtų kas nors kita nei kruopščiai puoselėjama legenda.
dpa-ELTA