• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskelbus “Omni Laike”, kad galima Lietuvos policijos generaliniam komisarui Vytautui Grigaravičiui pateikti klausimus, buvo sulaukta apie kelis šimtus laiškelių. Tačiau daugiau kaip du trečdaliai iš jų buvo ne klausimai, bet palaikymo žodžiai ir padrąsinimai V. Grigaravičiui.

REKLAMA
REKLAMA

“Omni Laiko” redakcija atrinko įdomiausius klausimus. Redakcija taip pat atmetė besikartojančius skaitytojų klausimus. Be to, buvo atsiųsta ne tik klausimai, bet ir konkreti informacija, galinti sudominti operatyvininkus. Generalinio komisaro teigimu, šiuo metu ši informacija yra tikrinama, todėl jis nenorėtų, kad tai būtų išviešinta. “Omni Laikui” V. Grigaravičius teigė, kad greitu laiku informuos apie pasiektus rezultatus.

REKLAMA

Apie policijos darbą

Kodėl ant policijos automobilių išorės negalėtų būti užrašyti policijos pasitikėjimo telefonų numeriai (nudažymo standartą juk galima papildyti)?

Daugelyje valstybių taip ir yra, pvz., Olandijoje. Šiuo metu kaip tik ruošiame naująjį užrašų ant automobilių standartą. Manau, kad pasitikėjimo telefonus taip pat įtrauksime. Visi pasitikėjimo telefonai skelbiami taip pat ir Policijos departamento tinklapyje http://www.policija.lt/anonim_telefonai.php.

REKLAMA
REKLAMA

Kada teisės aktų nustatyta tvarka bus viešai paskelbtas ir įteisintas policijos pareigūno tarnybinio pažymėjimo aprašymas, kad žmonės galėtų atskirti tikrus pareigūnus pagal pateikiamus pažymėjimus?

Policijos pareigūnams tarnybinius pažymėjimus išduoda, apskaito ir organizuoja jų sunaikinimą Vidaus reikalų ministerijos Personalo departamentas. Šiuo metu rengiamas Vyriausybės nutarimo projektas dėl Vidaus reikalų pareigūnų registro nuostatų. Juose bus reglamentuotas ir tarnybinio pažymėjimo blanko aprašymas. Šis nutarimas bus skelbiamas “Valstybės žiniose”.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kur galima sužinoti, kiek Policijos departamentas perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybai ar prokuratūrai pareigūnų dėl jų veiksmų?

Policijos departamento Vidaus tyrimų tarnyba per 2003 metų 6 mėnesius prokuratūrai perdavė 7, o Specialiųjų tyrimų tarnybai - 1 medžiagą procesiniam sprendimui priimti. Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos pareigūnai per 2003 metu 6 mėnesius 2 kartus perdavė informaciją Specialiųjų tyrimų tarnybai dėl policijos pareigūnų veiksmų.

REKLAMA

Policijos vadovai teigia, kad policijai trūksta lėšų. Tačiau ar yra viešai skelbiama, kaip ir kokiems tikslams jau gautos lėšos panaudojamos?

Stengiamės kuo plačiau informuoti apie valstybės lėšų panaudojimą.

Policijos sistemoje dirba arti 14 tūkst. žmonių. Daugelio šalių kariuomenėse tokio dydžio yra generolo vadovaujama divizija. Specialias operacijas planuoja štabo kapitonai ar majorai, o vykdo analogiško laipsnio lauko vadai. Jei jų pareigas atlieka pats generolas - tai gal pavaldiniai netikę asmenys ? Gal generolui tikslingiau stengtis dėl tinkamesnių pavaldinių sukomplektavimo, jų išmokymo, disciplinos įvedimo, o ne pačiam už juos kovoti ? Vidas

REKLAMA

Policijos sistemoje svarbus tiek kolektyvinis, tiek ir individualus darbas.

Kada sutramdysite įsisiautėjusius Kauno miesto kelių policininkus? Kad gautų kyšį, tave sustabdys už menkiausią prasižengimą, o neretai prasižengimus ir patys sugalvoja. Gal jau užteks terorizuoti Kauno vairuotojus? Kaip jūs manote?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šią savaitę, man lankantis Kaune, šį klausimą aptarėme ir su Kauno policijos vadovybe. Tai ne tik Kauno problema. Ieškome sprendimo būdų ir nagrinėdami užsienio kolegų patirtį.

Gerbiamasis p. Vytautai, šiandien man, kaip asmeniui daug keliaujančiam ne tik po Lietuvą, bet ir užsienį, labai keista, kad policijos ekipažai, turintys užtikrinti eismo saugumą ir patruliuojantys ne tik miestų gatvėse, bet ir magistraliniuos (bei vietinės reikšmės) keliuose atlieka “greičio matuotojų” funkciją. Šie policininkai tik ir stebi, kaip “nušauti” auką ir pasidaryti pinigų. Keista, bet ne kartą teko matyti tokias situacijas, kai policininkai abejingai stebi automobilius, kurių vairuotojai nusižengia lenkimo, manevravimo ir daugeliui kitų taisyklių. Prisipažinsiu, pats mėgstu greitį, bet ar galite paprieštarauti, kad protingai greitas važiavimas gali sukelti avariją? Vokietijoje greičiai beveik neribojami, bet autoįvykių, nemanau, kad daugiau. Paprasčiausiai taisyklė viena: padarei rimtą nusižengimą - atsakomybė maksimali (baudos didžiausios ir jokių išlygų). Tada ir policijai pagarba, nes tokie policininkai nepaperkami ir “nerenka kelių duoklės”. Ar bus Lietuvoje kas nors panašaus? Kada pradės veikti Kelių policijos darbo kontrolės sistema? Jūsų garbingumu neabejoju ir gerbiu jūsų darbus. Egidijus

REKLAMA

Policijos pareigūnas, ne tik Kelių policijos, privalo dirbti avaringiausiuose kelių ruožuose, pavojingiausiuose vietose ir jo darbo tikslas turi būti ne “pagauti” kelių eismo pažeidėją, viešosios tvarkos triukšmadarį, chuliganą, bet neleisti įvykti teisės pažeidimui.

REKLAMA

Vien tik per pastarąsias keturias savaites Plungės rajone tarp Platelių ir Beržoro (maždaug 5 km spinduliu) jau pavogtos 7-8 mašinos. Jos vagiamos net iš uždarų kiemų. Akivaizdu, kad siautėja visai užtikrintai besijaučianti gauja. Negi Plungės policijai tai nėra motyvas imtis kokių nors aktyvesnių veiksmų ar kviestis į pagalbą kolegas iš kitų rajonų? Aišku, kad mašinos tuoj pat išvežamos į Rusiją, todėl kyla klausimas, kaip pavyksta jas pervaryti per sieną? Išvada aiški - kartu su nusikaltėliais dirba pasienio pareigūnai, ko gero, ir pati policija. Vytautas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šią problemą žinome. Esame susirūpinę, todėl buvau pasikvietęs Plungės rajono komisariato vadovus pasiaiškinti padėties dėl esamos situacijos, kokių imamasi priemonių surasti pavogtus automobilius ir neutralizuoti veikiančius nusikaltėlius. Plungės rajono komisariatui pasiūlyta Policijos departamento pagalba ir duoti konkretūs terminai šiai problemai išspręsti.

REKLAMA

Apie generalinio komisaro postą

Jau kelis mėnesius rezgamos intrigos ir intrigėlės apie jus. Kaip pavyksta ne tik atsilaikyti prieš stiprų politikų spaudimą, bet ir išlaikyti šaltą protą bei toliau dirbti? Iš kur semiatės jėgų? Marytė iš Pasvalio.

Tai iš tiesų yra nelengva, bet mane palaiko šeima, kolegos. Man ypač svarbu, kad jaučiu visuomenės palaikymą. Tai yra pagrindinis mano tvirtumo šaltinis.

REKLAMA

Žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad noras pašalinti jus iš generalinio komisaro posto yra susijęs su alkoholio įmonių privatizavimu. Ar jūs kaip pareigūnas galite tai komentuoti?

Tokių faktų neturiu, tačiau mes stebime šešėlinių struktūrų bandymus įsiskverbti į alkoholio įmonių privatizavimo procesus ir teikiame valstybės institucijoms informaciją apie tai, kas vyksta.

REKLAMA
REKLAMA

Ar tikite, kad Lietuvoje galima pažaboti mafiją? Artūras

Manau, kad tvirtai užsibrėžus ir kryptingai dirbant galima išspręsti bet kokią problemą. Galime kalbėti pavyzdžiais, bendrų pastangų su teritorinėmis policijos įstaigomis dėka ir palaikomi visuomenės jau pasiekėme norimų rezultatų Panevėžyje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Telšiuose, Alytuje, kitose Lietuvos vietose. Šiuo metu dirbame Kaune, kur nusikalstamas pasaulis ypač brandus, veržiasi į politiką, bando daryti įtaką ekonomikai.

Jei neteksite generalinio komisaro posto, ką veiksite? Ar turite planų? Gal tapsite politiku? Ieva

Nuo paauglystės gyvenime esu matęs daug neteisybės, todėl dėjau daug pastangų, kad įgyvendinčiau vaikystės svajonę tapti sekliu, detektyvu. Tai ir yra mano gyvenimo tikslas. Kovodamas su nusikalstamumu realizuoju save, savo planus ir sumanymus. Tai yra mano stichija. Todėl nenorėčiau keisti policininko profesijos į politiko.

Ar manote, kad gali būti normalus generalinio komisaro darbas, jei juo nepasitenkinimą rodo Lietuvos prezidentas? Arūnas iš Vilniaus

Generalinis komisaras nėra politinio pasitikėjimo pareigybė. Tai statutinis pareigūnas, kurio tarnybą reglamentuoja Policijos veiklos įstatymas ir Vidaus reikalų sistemos tarnybos statutas. Policija organizuodama savo veiklą didžiausių rezultatų gali pasiekti tik turėdama visuomenės pasitikėjimą. To ir siekiame.

REKLAMA

Lietuvos prezidento R. Pakso visuomeninis patarėjas A. Katkevičius teigė, kad jums kažkas planuoja viešųjų ryšių akcijas. Ir gerai planuoja. Ar galite tai patvirtinti ir įvardyti, kokia firma ar koks samdomas žmogus tai daro?

Nei Policijos departamentas, nei aš asmeniškai nesamdėm ir nesamdom jokių firmų ar pavienių specialistų, kurie planuotų kažkokias viešųjų ryšių akcijas, nes neturime pinigų ir tam nėra jokio poreikio. Tiesiog dirbame savo tiesioginį darbą.

Ar savo asmeninio telefono viešas paskelbimas nerodo, kad jūs nepasitikite visa savo vadovaujama policija? Vitalija

Jokiu būdu. Pasitikiu savo kolegomis ir dirbame išvien. Paskelbėme Organizuotų nusikaltimų tyrimo tarnybos pasitikėjimo telefoną, taip pat ir mano tarnybinio mobiliojo ryšio telefono numerį. Tą patį dariau ir dirbdamas Alytuje, kur niekam nebuvo paslaptis nei mano tarnybinis mobilusis, net namų telefonas. Lygiai tą patį dariau ir būdamas ONTT vadovu. Tai ne pirmas kartas. Ir dabar galiu atsakingai pareikšti, kad nesigailiu tai padaręs. Kiekvieną dieną sulaukiu daugybės skambučių, tarp kurių būna ir labai vertingos informacijos.

Apie asmeninį gyvenimą

Kaip praleidžiate laisvalaikį? Kokie mėgstamiausi užsiėmimai? Jonas iš Kauno

Pastaruoju metu jo turiu mažai. Vykstu pas šeimą į Alytų. Mėgstu pabūti gamtoje.

Kai buvote vaikas, ar labai buvote išdykęs? Ar teko mokykloje, sakykime, išdaužti langą? Ar turėjote už ką nors dvejetą už drausmę? Rokas iš Vilniaus

REKLAMA

Iki 9-10 klasių buvau padauža. Vėliau, jau besimokant Kauno milicijos mokykloje, teko pastebėti keistą sutapimą, kad tie, kurie vidurinėje mokykloje buvo padūkę, bėgdavo iš pamokų, vėliau tapo geri kriminalistai. Paaiškinimas galėtų būti susijęs su nebijojimu rizikuoti.

Kaip drausminate savo vaikus? Ar mušate diržu? O gal gąsdinate policija? Akvilė iš Vilniaus.

Nuo mažens stengiausi bendrauti su savo vaikais kaip lygus su lygiu. Visus aplinkui tai šiek tiek stebindavo, tačiau tai davė reikiamą rezultatą. Puikiai vieni kitus suprantame.

Kas lėmė, kad tapote policininku? Rusiški filmai? Perskaitytos knygos apie šaunius seklius?

Mano tėvas buvo tuometinis milicininkas. Jo autoritetas mane atvedė į šią specialybę. Be to, augau tokiam rajone, kuris pasižymėjo nusikalstamumu ir prievarta. Visa ta neteisybė, kurią teko matyti aplinkui, taip pat buvo stiprus akstinas, paskatinęs pasirinkti policininko profesiją.

Kaip atsipalaiduojate po didžiulės įtampos darbe? Plaukiojate baseine? Išgeriate viskio stiklą? Bėgiojate? Ignas iš Klaipėdos

Skaitau savo profesijos knygas, žaidžiu strateginius kompiuterinius žaidimus. Kartkartėmis susitinku su buvusiais savo kolegomis, kurie jau baigė tarnybą policijoje.

REKLAMA

Ar nebijote dėl savo gyvybės? Kiek žinau, buvo rengtas pasikėsinimas į jus, kai dar buvote Alytaus komisaras. Antanas iš Alytaus.

Bijai vilko - neik į mišką. Dirbu šį darbą ne vienas, o visa sistema. Kai buvau Alytaus komisaras, teko patirti, ką reiškia “Aro” rinktinės apsauga.

Kokią paskutinę knygą perskaitėte? Kuri knyga paliko jums didžiausią įspūdį? Akvilė iš Panevėžio

Šiuo metu skaitau Pasaulio žvalgybinės veiklos enciklopediją. Iš šios knygos pasisemiu daug įdomių minčių, galimų pritaikyti ir Lietuvos kriminalinėje žvalgyboje. Mano mėgstamiausia knyga yra Georges’o Simenono romanai “Komisaras Megrė”. Komisaras Megrė labai gyvenimiškas herojus, netgi panašus į šių laikų kriminalistą. Klystantis, sergantis, bet pasiekiantis savo tikslų.

Kokia muzika jums patinka? Klasikinė? Lietuviškas “popsas”? Rokas? Onutė

Tai priklauso nuo nuotaikos. O kartais gerai ir tyla.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų