Lietuvoje gyvenanti azerbaidžaniečių kilmės dailininkė Adilė Efendi pristato originalia koliažo technika atliktus darbus, kuriuose rytietiški motyvai derinami su vešlia įvairių augalų, gyvūnų ir tropikų palmių lajos ornamentika.
Koliažų paroda, kurioje bus eksponuojami savitos jautraus piešinio ir įvairių faktūrų popieriaus koliažai, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje atidaroma ketvirtadienį (04.17).
Iš garsios Baku menininkų šeimos kilusi dailininkė pirmą kartą atvyko į Lietuvą 1980-aisiais, tik baigusi Baku aukštesniąją meno mokyklą. Jaunai menininkei padarė įspūdį lietuviškos dailės ir ypač grafikos meno tradicijos, todėl 1981metais ji įstojo į Lietuvos valstybinio dailės instituto grafikos specialybę.
Pasirinkusi knygos iliustravimo specialybę, A. Efendi sujungė rytietiško ir lietuviško knygos meno ypatybes ir tradicijas.
Keletas jos iliustruotų knygų buvo išleista Baku, tačiau menininkė po studijų negrįžo į gimtąjį miestą ir pasiliko Vilniuje, kur aktyviai dirba, iliustruodama knygas ir kurdama estampus.
A. Efendi darbai išsiskiria atviru moteriškumu, jie yra estetiški ir dekoratyvūs, patraukia smulkiomis detalėmis ir netikėtais sugretinimais.
Pirmoji personalinė A. Efendi darbų paroda įvyko 1991 metais Baku, 1994-aisiais menininkė surengė personalinę koliažų parodą Vilniaus "Vartų" galerijoje, 1997-aisiais - Klaipėdos "Barotti" galerijoje, o 2002 metais - Jurgio Baltrušaičio namuose Maskvoje.
A. Efendi taip pat aktyviai dalyvauja knygų iliustracijų ir estampo parodose Lietuvoje ir užsienyje.
Be vaizduojamosios kūrybos, dailininkė rašo eiles - 1990 metais ji laimėjo Respublikinį jaunųjų poetų konkursą, spausdino savo eilėraščius Azerbaidžano spaudoje, o 2002-aisiais išleido pirmąją poezijos rinktinę rusų kalba.
BNS