• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvių nusikaltėliai bendrauja su Kolumbijos narkomafija

Lietuvių banditų nekamuoja jokie menkavertiškumo kompleksai, kurie užsienyje slegia dažną tautietį. Mūsų nusikaltėliai jau kaip lygūs su lygiais bendrauja net su garsiąja Kolumbijos narkomafija.

REKLAMA
REKLAMA

Tarptautinė lietuvių mafija nesulaikomai sklinda po visus pasaulio kampus. Šios banditų grupuotės - nepaprastai lanksčios, judrios ir puikiai organizuotos. Tai skėsčiodami rankomis pripažįsta aukšti Lietuvos pareigūnai. Tiesa, jie nesijaučia bejėgiai kovodami su nusikalstamumu ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

REKLAMA

"Nusikaltėliai bėga iš čia todėl, kad juos gerai prigriebėme. Sutriuškintos pagrindinės grupuotės, nuolatos vyksta sėkmingos operacijos. Lygiai taip pat mūsų banditai elgiasi ir kitose šalyse. Jei tik nusikaltėliams pasidaro sunku kvėpuoti, jie tuojau pat bėga kitur", - sakė Vidaus reikalų ministerijos sekretorius Stanislovas Liutkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu pastebimas lietuvių nusikaltėlių judėjimas iš tų užsienio šalių, kur jie labiausiai klestėjo naujųjų išeivių sąskaita. Pavyzdžiui, iš Ispanijos dabar jie juda į Prancūziją, Didžiąją Britaniją.

Ėmus glaudžiau bendradarbiauti Lietuvos ir Ispanijos policijai, iš šios šalies Almerijos regiono į tėvynę grąžinami ten įsikūrę "tulpinių" veikėjai, kiti ieškomi nusikaltėliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Pernai į Lietuvą grąžinome 260 už įvairius nusikaltimus ieškotų asmenų. Tokiai šaliai tai - didžiulis skaičius. Ir jis nuolat auga. Tai galima paaiškinti ir tuo, kad prisijungėme prie Šengeno informacinės sistemos", - teigė Lietuvos kriminalinės policijos biuro Interpolo nacionalinio biuro vadovas Edmundas Jankūnas.

REKLAMA

Bendros pasaulinės statistikos apie lietuvių nusikaltimus nėra. Šiuo metu pati Lietuva ieško daugiau kaip 2000 įtariamų asmenų. Be to, ieškoma 500 dingusiųjų be žinios.

Vis dėlto mūsų šalies pareigūnai mano, kad Interpolo metinėse ataskaitose apie nusikalstamumą pasauliniu mastu Lietuva kol kas užima kuklią vietą. Tačiau kitos organizacijos - Europolo - dokumentuose Lietuva jau atrodo solidžiai.

REKLAMA

Organizuoti lietuvių nusikaltėlių klanai pasižymi tuo, kad labai greitai prisitaiko prie besikeičiančios aplinkos, užsiima keliomis veiklomis iš karto. Ir renkasi tas sritis, kurios yra pelningiausios ir mažiausiai rizikingos. Pavyzdžiui, ginklų prekybą, kur bendradarbiauja su Didžiosios Britanijos banditais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto viena populiariausių Didžiojoje Britanijoje įsikūrusių nusikaltėlių iš Lietuvos veiklos sričių - prekyba prostitutėmis. Čia mūsų tautiečiai ranka rankon veikia su visame pasaulyje garsia albanų mafija ir jai netgi nenusileidžia.

Be prekybos žmonėmis, kita populiari lietuvių veikla - narkotikų, informacijų technologijų detalių kontrabanda.

REKLAMA

"Suomijoje, Austrijoje dar visai nesenai būdavo labai populiarūs greiti įsilaužimai ir vagystės iš juvelyrikos parduotuvių. Tai darydavo iš Lietuvos specialiai šiems darbams atvežami ir vėl atgal grąžinami bei čia "nusėdantys" asmenys", - pasakojo E.Jankūnas.

REKLAMA

Vokietijos pareigūnai dar visai neseniai niekaip negalėjo suprasti, kokio dydžio miestas yra Marijampolė, per kurią keliaudavo toje šalyje vogti automobiliai. Jiems šis miestas atrodė labai didelis.

"Vienas pagrindinių įvairių rūšių narkotikų maršrutų į Lietuvą ir per ją toliau į kitas šalis - iš Lotynų Amerikos per Šiaurės Afriką. Vienas pirminių šaltinių už Atlanto, aišku, Kolumbijos narkobaronai. Yra duomenų, kad lietuviai nebenori pasitenkinti tik maršruto Olandija - Lietuva kontrole ir jau užmezgė tiesioginius ryšius su kolumbiečiais", - sakė S.Liutkevičius.

Nenuostabu, kad visa tai kitų šalių policiją ir Interpolą dar labiau skatina lietuvių nusikaltėlius vertinti itin rimtai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų