Premjeras Algirdas Brazauskas teigia, kad gali "šiek tiek užtrukti" Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą (ES) sutarties ratifikavimas, nes Lietuva dar neturi spausdintinio šio dokumento varianto.
"Mes neturim popierinio sutarties varianto, štai dėl ko ratifikacija gali šiek tiek užtrukti", - po pirmadienį vykusio susitikimo su prezidentu Rolandu Paksu žurnalistams sakė A.Brazauskas.
Jo teigimu, šiuo metu Vyriausybė turi tik elektroninį sutarties variantą. Pasak A.Brazausko, spausdintinį variantą Lietuva turėtų gauti iki birželio vidurio."Čia Briuselis daro šitą dalyką, ne mes", - sakė A.Brazauskas.
Briuselis Lietuvai turi perduoti spausdintą sutarties variantą lietuvių kalba su patvirtintais ją pasirašiusių valstybių atstovų parašais.
Kaip BNS sakė Europos komiteto Integracijos strategijos departamento direktorius Darius Žeruolis, Seimas gali svarstyti ir elektroninį sutarties variantą, o ratifikavimui palaukti originalo.
"Lietuvoje susiklosčiusi tradicija, kad ratifikuojamas sutarties originalas, o ne elektroninis jos variantas", - sakė D. Žeruolis.
Praėjusią savaitę Vyriausybė kreipėsi į prezidentą Rolandą Paksą su prašymu pateikti Seimui ratifikuoti šią sutartį, taip pradėdama dokumento ratifikavimo procedūrą.Balandžio 16 dieną Atėnuose 15 ES narių ir 10 stojančiųjų šalių pasirašyta sutartis įsigalios, kai jai pritars visų šalių parlamentai. Tikimasi, kad Lietuvos Seimas šią sutartį ratifikuos dar šioje pavasario sesijoje, kuri baigsis birželio pabaigoje.Stojimo sutartyje, kurią sudaro apie 5 tūkstančiai puslapių, atspindimos Lietuvos - būsimos ES narės teisės ir pareigos, visas derybų su ES turinys, finansinės narystės ES sąlygos, konkrečios finansinės paramos sumos infrastruktūros ir regionų plėtrai, žemės ūkiui, išmokos žemdirbiams, žemės ūkio gamybos kvotos, pinigai Ignalinos atominės elektrinės uždarymo padariniams įveikti, pereinamieji laikotarpiai ir kita.
Be to, į tekstą yra įtrauktos 9 Lietuvai aktualios deklaracijos: ES paskelbė deklaraciją dėl greitesnio nei 7 metai darbo rinkų atvėrimo Lietuvai, taip pat dėl Bendrijos paramos siekiant, kad Lietuva įsijungtų į Šengeno erdvę kartu su pirmąja prisijungsiančiųjų šalių grupe bei kitos.
Sutartyje taip pat specialiu protokolu yra įteisintas Ignalinos atominės elektrinės uždarymo padarinių finansavimas.
Gegužės 10-11 dienomis vykusiame referendume už šalies narystę ES pasisakė daugiau nei 91 proc. referendume dalyvavusių Lietuvos piliečių.
Sutartį ratifikavus visų ES ir stojančiųjų šalių parlamentuose, Lietuva ES nare taps 2004 metų gegužės 1 dieną.
BNS