• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį (03.10) Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pareiškė, kad Lietuva įspūdingai užbaigė paskutinę jo finansuojamą programą, ir prognozavo tolesnį šalies ekonominį augimą bei greitą narystę euro zonoje.

REKLAMA
REKLAMA

"Tarp šalių, kurias stebi TVF, Lietuva užsitarnavo žvaigždės vardą", - žurnalistams sakė fondo atstovė Lietuvoje Zuzana Briksiova.

REKLAMA

Pareigūnė pridūrė, kad TVF apžvelgė paskutinę su Lietuva vykdytą programą, todėl nuo šiol dvišalis bendradarbiavimas apsiribos stebėjimu ir technine pagalba.

2002 metais Lietuva pralenkė kitas Baltijos šalis - Latviją ir Estiją - pagal bendrojo vidaus produkto (BVP) prieaugį. Pasak Z. Briksiovos, Lietuvos ūkis paaugo įspūdingais 5,9 procento net ir kontroliuojant biudžeto bei einamosios sąskaitos deficitus.

REKLAMA
REKLAMA

TVF prognozuoja, kad šiemet šalies BVP padidės 5,3 proc., o vėlesniais metais augimas gali pašokti iki 6 proc. Biudžeto deficitas, kuris praėjusiais metais tesiekė 1,2 proc. BVP, ir 2003-2004 metų laikotarpiu turėtų svyruoti kukliame 2 proc. lygyje.

Z. Briksiovos teigimu, tikėtina, kad Lietuva galės įsivesti eurą greičiau už kitas Europos Sąjungos šalis kandidates, pakviestas prie turtingųjų bloko prisijungti 2004 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Jos (Lietuvos) padėtis yra labai palanki, nes litas jau susietas su euru ir ji ilgą laiką išlaikė gerą makroekonominę padėtį", - teigė TVF ekspertė, vis dėlto įspėjusi pernelyg nesidžiaugti, nes dar teks įtikinti Europos centrinį banką (ECB).

Z. Briksiova minėjo TVF remiant Lietuvos siekį prisijungti prie valiutų keitimo kursų mechanizmo ERM-2 iškart po įstojimo į ES 2004 metais. Praleidusi dvejus metus "laukiamuoju kambariu" vadinamame mechanizme ir išlaikiusi dabartinį valiutų valdybos modelį, Lietuva galėtų prie euro zonos prisijungti jau 2006 metais.

REKLAMA

Anot TVF pareigūnės, tolesnis Lietuvos vystymasis daugiausiai priklausys nuo fiskalinės disciplinos ir integracijos į Europos struktūras, nes abu minėti veiksniai didina investuotojų pasitikėjimą.

Tarp kitų prioritetų minėti pensijų reforma, pagrįstesnis savivaldos finansų valdymas, aukštą nedarbą padėsiantis mažinti naujų darbo vietų kūrimas ir regioninių vystymosi nelygumų šalinimas.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų