Dubingių miestelyje (Molėtų r.) praėjusį penktadienį, spalio 17 d., duris atvėrė Asvejos regioninio parko lankytojų centras. Jis įkurdintas senosios smuklės pastate, kuris saugomas kaip vietos architektūros paminklas. Rekonstrukcijos darbus per beveik pusantrų metų atliko uždaroji akcinė bendrovė ,,Naresta“. Šiame pastate, be Lankytojų centro, įsikūrė ir Asvejos regioninio parko direkcija.
Tik už pusšimčio kilometrų nuo Vilniaus besidriekiantis Asvejos regioninis parkas sutraukia gausybę lankytojų. Naujasis informacijos centras jiems bus itin naudingas, pradedant pažintį su daugiau kaip 11,6 tūkst. ha teritorijoje esančiais gamtos ir kultūros paveldo turtais. Apie ketvirtadalį šios teritorijos sudaro ežerai ir pelkutės. Didžiausias iš jų – parkui vardą davęs Asvejos ežeras. Šiame ilgiausiame, 22 km ilgio, Lietuvos ežere – net 16 gilesnių daubų. Giliausioji – daugiau kaip 50 metrų.
Savitas Baluošų ežero ir šimtamečių pušynų kraštovaizdis su vandens ir plėšriesiems paukščiams vertingais biotopais, pelkėtas ežeringas Beržos dubaklonis, pasižymintis didele biologine įvairove, Jurkiškio (Stirnelės) upelis, Asvejos ežero Vyriogalos įlankos ir ją supančių miškų kraštovaizdis bei Dubingos upelio ištakos, Žalktynės įlankos ir ją supančių miškų kraštovaizdis bei Ešerinės aukštapelkė, Purviniškių pelkėje velnio pamestas Majo akmuo, storiausia Lietuvos pušis – tai tik kelios vertybės iš daugelio neįkainojamų parko turtų.
Su jais lankytojams padeda susipažinti parke įrengta informacinė sistema. Šiai sistemai ir minimaliai infrastruktūrai sukurti buvo išleista arti 740 tūkst. litų. Lankytojų centro rekonstravimas ir įrengimas kainavo daugiau kaip 1,5 mln. litų. Šie pinigai buvo skirti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšų.