Varėnos rajone, Puvočių kaimo pamiškėje, policija ir išminuotojai trečiadienį iškasė daugiau nei pusę kilogramo trotilo, detonavimo kapsulę ir Bikfordo dagtį.
Policijai apie užkastus sprogmenis pranešė 35 metų neblaivus vyriškis. Miškingoje vietoje netoli savo namo jis teigė užkasęs tris trotilo briketus (iš viso 600 gramų), vieną detonuojančią kapsulę, tris gabaliukus Bikfordo dagčio ir pusės litro talpos stiklainį su rudos spalvos milteliais.
Varėniškis atsakomybės už neteisėtą sprogmenų laikymą tikriausiai išvengs, nes nuo spalio 1 dieną šalyje įsigalioja Ginklų, šaudmenų ir sprogmenų savanoriško atidavimo ir ginklų bei šaudmenų įteisinimo laikinasis įstatymas.
Lietuvos gyventojai, neteisėtai laikantys ginklus, šaudmenis ar sprogmenis, gali juos savanoriškai atiduoti policijai.
Visi asmenys, per 6 mėnesius savanoriškai atidavę neteisėtai įgytus, laikytus ar nešiotus ginklus, šaudmenis ar sprogmenis, už šią nusikalstamą veiką nebus traukiami baudžiamojon atsakomybėn.
Policijos departamento Viešosios policijos valdybos Licencijavimo skyriaus duomenimis, 2000 metais, įsigaliojus analogiškam Ginklų ir šaudmenų įteisinimo įstatymui, per 6 mėnesius Lietuvos gyventojai policijai atidavė 712 ginklų, iš jų - 416 lygiavamzdžių šautuvų, 207 graižtvinius šautuvus, 86 pistoletus ir revolverius, 3 kitus šaunamuosius ginklus, beveik 44 tūkst. šaudmenų, 4 sprogstamuosius įtaisus ir beveik 7 kilogramus sprogstamųjų medžiagų.
1999 metais įstatymas galiojo 3 mėnesius, per šį laikotarpį atiduoti 1 tūkst. 255 ginklai, iš jų - 862 lygiavamzdžiai šautuvai, 288 graižtviniai šautuvai, 98 pistoletai ir revolveriai, 7 kiti ginklai, beveik 43 tūkst. šovinių, 23 sprogstamieji įtaisai ir 3 kilogramai 600 gramų sprogstamųjų medžiagų. Daugiausiai ginklų atiduota Vilniuje ir Kaune.
Policijai atiduoti ginklai vėliau gali būti legalizuojami, parduodami arba, jei yra netinkami naudoti, sunaikinami. Sprogmenys visais atvejais sunaikinami.