AB "Anykščių vynas" šiemet švenčia 80-tąjį jubiliejų. Tai seniausia rytinio Baltijos regiono įmonė, pramoniniu būdu pradėjusi gaminti vyną. 1926 metais ją įkūrė diplomuotas agronomas Balys Karazija. Jis išnuomoto namo rūsyje užraugė pirmąjį obuolių vyną. Jau po kelerių metų agronomo sukurtas vynas "Birutė" pelnė pagrindinį prizą tarptautinėje parodoje Paryžiuje. Balio Karazijos laikais buvo įvestos griežtos taisyklės - gamyboje buvo naudojamos tik šviežios uogos ir vaisiai. Braškių vynui priaugindavo Puntuko kaimo rusai, vyšnių supirkėjai važiuodavo pirkti net į Žagarę, o mėlynių ir kitų miško uogų gausiai užderėdavo Labanoro girioje.
Dabar, kai įmonė atsigauna, kai jos produkcijos vis daugiau ant lietuvių šventinių stalų, vėl stengiamasi laikytis Balio Karazijos taisyklių - naudojama tik vietinė žaliava, o trauktines, vynus gamina tik pagal autentiškus receptus. Ir tai pastebėjo ne tik vartotojai. Nuo 2002 metų bendrovė priimta į Europos kulinarinio paveldo tinklą ir atstovauja Anykščių regioną.
Prieš metus įmonė pradėjo gaminti "Labanoro trauktinių" seriją. Uogos, kvapniausios žolelės, kurios naudojamos šioms trauktinėms, yra surinktos Labanoro girioje. Nuo neatmenamų laikų žmonės jas rinkdavo, kad suteiktų energijos, kad gėrimai būtų gardūs. Ir dabar keturių skonių "Labanoro trauktinė" kvepia lietuviškomis spanguolėmis, yra savito skonio ir skaisčiai raudonos spalvos. "Anykščių vynas" gamina ir "Labanoro Ąžuolo trauktinę", kuriai gintaro spalvą ir sodrų aromatą suteikia šio didingo medžio ekstraktas. Dar vienas iš tokių autentiškų ir natūralių gėrimų - "Labanoro medžiotojų trauktinė" paruošta iš miško žolelių.