Kalbos apie žuvusį saugumo pulkininką Vytautą Pociūną iš prokurorų ir tyrėjų kabinetų persikėlė į Seimą. Atitinkamų tarnybų pareigūnai Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui pateikė informaciją apie vykstantį tyrimą, A.Pociūno paskyrimo į Baltarusiją aplinkybes, tačiau, kaip pripažino komiteto nariai, nemažai klausimų taip ir liko neatsakyta.
Išklausę pareigūnus, komiteto nariai nusprendė neapsiriboti suteikta informacija, o patys, kaip numato Seimo statutas, imtis parlamentinio tyrimo. Pasak NSGK vadovo Alvydo Sadecko, komitetas aiškinsis ne tik su pareigūno žūtimi susijusius klausimus, bet domėsis ir paties Saugumo departamento veikla, darbo principais, vykusia reorganizacija, po kurios A.Pociūnas ir buvo paskirtas į Baltarusiją. Paklaustas, ką konkrečiai komitetas aiškinsis VSD veikloje, komiteto vadovas minėjo "darbo organizavimą, darbą su personalu, moralinę atmosferą kolektyve, reformos klausimus". A.Sadeckas neatsakė į klausimą, ar komiteto nariams buvo išsklaidytos abejonės dėl A.Pociūno paskyrimo į Baltarusiją.
Breste žuvus Lietuvos saugumiečiui, kai kurie politikai siūlė Seimui išsiaiškinti jo paskyrimo į diplomatinę tarnybą Baltarusijoje aplinkybes, motyvuodami, esą įtartina, jog tokio aukšto rango VSD pareigūnas ir patyręs specialistas V.Pociūnas buvo paskirtas dirbti "į užkampį". Prieš paskiriamas į Baltarusiją, vyresniojo valstybės patarėjo rangą (pulkininko laipsnio atitikmuo) turėjęs V.Pociūnas vadovavo VSD 3-iajai valdybai, atsakingai už valstybės ekonominį ir energetinį saugumą.
Paprastai saugumiečių darbas yra nematomas ir nežinomas. Ir šiuo atveju plačioji visuomenė tik dabar sužinojo, kad kaip tik V. Pociūno vadovaujamas skyrius parengė didelį rezonansą sukėlusias pažymas apie Renatą Smailytę, Remigijų Ačą ir kitus tuomečio prezidento Rolando Pakso aplinkos žmones, jo ryšius su verslininku Jurijum Borisovu. Po apkaltos V. Pociūnas tapo neoficialia Europos masto specialiųjų tarnybų žvaigžde, ne kartą buvo apdovanotas, tačiau tai neišgelbėjo nuo tremties į Baltarusiją. Žiniasklaidoje buvo spėjama, kad būtent VSD vadovybės pastangomis V.Pociūnas buvo priverstas išvykti į šią šalį.
Dar viena valstybei reikšminga, bet visuomenei menkai žinoma V. Pociūno ruošta pažyma - apie projektą 2K. 2000 metais Rusijos ir Lietuvos vyriausybės, siekdamos geriau aprūpinti geležinkelio kroviniais Klaipėdos ir Kaliningrado uostus, pasirašė sutartį, kuri populiariai vadinama 2K. V. Pociūno valdyba atskleidė, kad šis projektas tapo Rusijos specialiųjų tarnybų priedanga. Kaip rašo žurnalas "Ekstra", ši pažyma nepatiko ne tik rusams, bet ir tuometiniam Užsienio reikalų ministerijos sekretoriui Dariui Jurgelevičiui ir Albinui Januškai. Jau tuomet V. Pociūnas užsitraukė šių pareigūnų nemalonę. Todėl spaudoje ir daroma išvada, kad D. Jurgelevičius, kuris šiuo metu yra VSD generalinio direktoriaus pavaduotojas, daug prisidėjo prie to, kad V. Pociūnas išvažiuotų iš Lietuvos. Pats D. Jurgelevičius visa tai neigia.
Informaciją Seimo komitetui apie vykstantį ikiteisminį tyrimą pateikė ir jį organizuojanti Generalinė prokuratūra. "Ikiteisminis tyrimas atliekamas pakankamai greitai ir efektyviai, jokių kliūčių nėra tyrimui, o su Baltarusijos teisėsaugos institucijomis bendraujame pakankamai konstruktyviai. Baltarusija įvykdė tris pirmuosius teisinės pagalbos prašymus, tai yra geras rodiklis, tikiuosi, dar po kokios savaitės bus įvykdytas ir paskutinis teisinės pagalbos prašymas", - žurnalistams sakė generalinio prokuroro pavaduotojas. Generalinės prokuratūros atstovas išsamiau ikiteisminio tyrimo nekomentavo, tačiau sakė, kad "visos versijos yra tiriamos".
O spauda ištraukia vis naujų detalių. Iki tol V. Pociūnas buvo aprašomas kaip mylintis šeimą tėvas, tačiau "Lietuvos ryte" trečiadienį pasirodė publikacija, kad jo asmeninis gyvenimas buvo gana sudėtingas. Lietuvos televizijos žurnalistė Joana Lapėnienė korespondentams papasakojo apie ilgai slėptą draugystę su saugumo pulkininku. Ji, panašiai kaip ir žmona, sakė, kad V. Pociūnas skundėsi, kad toj šaly jaučiasi vienišas ir atskirtas nuo Lietuvos. J. Lapėnienę apklausė ir Generalinis prokuratūros prokuroras Justas Laucius. Moteris buvo įpėta dėl ikiteisminio tyrimo duomenų neviešinimo.
Prezidentas Valdas Adamkus paragino nepolitizuoti V. Pociūno žūties ir nedaryti išankstinių išvadų, kol nebaigtas tyrimas. Prezidentas nemano, kad šis tragiškas įvykis turėtų tapti kokiu nors posūkiu Lietuvos užsienio politikoje.
BNS ir "Akistatos" informacija.