• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kuo malšinti troškulį

Vasarą per parą sveikam žmogui reikia išgerti apie du litrus skysčių, o karštą dieną ar sportuojant - dar daugiau. Gausiau prakaituojant organizmas netenka daug reikalingų skysčių, dėl to pasunkėja širdies veikla, pablogėja kenksmingų medžiagų šalinimas per inkstus, didėja organizmo intoksikacija, atsiranda dauginis organų nepakankamumas. Užsitęsusi ir gilėjanti tokia organizmo būklė gali baigtis mirtimi,- sako Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak visuomenės sveikatos specialistų, kompensuojant prakaitavimo metu prarasto vandens ir mineralinių medžiagų kiekį (prakaito sudėtis: 98 proc. vandens ir 2 proc. mineralinių medžiagų bei riebiųjų rūgščių), žmogui geriausia gerti natūralų mineralinį vandenį, kuris turi daug mineralinių medžiagų ir mikroelementų, arba mineralizuotą vandenį (tai geriamuoju vandeniu praskiestas natūralus mineralinis vanduo).

REKLAMA

Visuomenės sveikatos specialistai sako, kad mineralinio vandens rūšį žmonės turi rinktis pagal savo sveikatos būklę. Gazuotas mineralinis vanduo, tonizuojantis skrandžio ir žarnyno veiklą, puikiai tiks sveikiesiems, tačiau sudirgins virškinamąją sistemą sergantiems skrandžio, dvylikapirštės žarnos ar kepenų ligomis.

REKLAMA
REKLAMA

Turintiems aukštą kraujo spaudimą nepatariama gerti mineralinio vandens, kuriame daug ištirpusio natrio. Natrio koncentracija turėtų būti mažesnė kaip 20 mg/l. Kūdikiams ir vaikams iki 2 metų visiškai nepatariama duoti gerti gazuoto mineralinio vandens.

Anot specialistų, norint jaustis gerai ir numalšinti troškulį, nepatartina, net ir suaugusiems, kasdien vartoti gėrimų ar skysčių, turinčių kofeino. Šiais gėrimais galima pasmaguriauti tik retkarčiais. Rinktis patariama tuos, kurių sudėtyje yra ne dirbtiniai saldikliai, sintetiniai dažai ir kvapiosios medžiagos, o cukrus ir sultys. Vaikams nepageidautini yra maisto priedai ir tonizuojančios medžiagos. Įkaitus nerekomenduojama gerti labai šaltus gėrimus, nes šaltis gali sukelti skrandžio spazmus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karštą vasaros dieną visuomenės sveikatos specialistai rekomenduoja gerti mineralinį ar buteliais bei kitomis talpomis parduodamą vandenį, natūralias sultis. Sultyse gausu vitaminų, mineralinių medžiagų, bioflavonoidų, pektinų. Vertingiausios tik ką išspaustos sultys. Pirkdami sultis, patikrinkite jų galiojimo laiką, nurodytą gaminio etiketėje, ir laikykite jas tinkamomis sąlygomis.

REKLAMA

Karštu metu tinka atsigaivinti ir gira, kuri neturi sintetinių prieskonių, saldiklių nei konservantų. Natūrali gira gerai malšina troškulį, suteikia energijos. Vairuotojai gali atsigaivinti nealkoholiniu alumi. Išgėrus net 2 litrus šio alaus, bandymo metu kraujyje nebuvo rasta alkoholio.

Visuomenės sveikatos specialistai primena gyventojams negerti šulinių, ypač neištirtų, vandens. Šis vanduo gali būti užterštas nitratais. Geriausia vartoti kur kas saugesnį, buteliais parduodamą geriamąjį vandenį.

Norint gerai jaustis karštą vasaros dieną, ištroškus vandens stiklinę reikia išgerti ne iš karto. Skysčių būtina gurkšnoti po truputį visą dieną, nelaukiant kankinančio troškulio. Jei sveriate 60 kg ir esate fiziškai neaktyvus, per dieną pakaks 1,85 litro (aktyviam - 2,65 ) skysčių, jei 70 kg - skysčio reikės atitinkamai 2,10 ir 3 litrų, o jei 80 kg - 2,50 ir 3,30 litro. Skysčių kiekį apribojus šeimos gydytojui, pasitarkite su juo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų