Mokslininkai nustatė, kad kūdikiai mokosi kalbėti taip pat, kaip paukščiai -giedoti: abiem atvejais nepakanka tik pakartoti garsus, reikia ir šio to daugiau.
Panašu, kad kūdikiams ir plunksnuotis pradėjusiems paukšteliams taip pat būtinas bendravimas su tėvais. Jau ankstesni tyrimai parodė, kad daugelio rūšių paukščiai giedoti mokosi pasitelkdami tarpusavio bendravimą.
Pavyzdžiui, suaugusios rudagalvių karviaganių patelės pačios negieda, tačiau jauniems patinėliams žinias apie giesmių tembrą perduoda specialiais gestais, kuriais parodo savo pritarimą tam tikram giedojimo būdui.
Jungtinių Valstijų mokslininkų tyrimas rodo, kad vaikui mokantis kalbėti, panašią reikšmė turi motinos reakcija į jo pastangas.
Psichologo Michaelo Goldsteino (Maiklo Goldsteino) vadovaujami mokslininkai iš Pensilvanijos valstijos Lankasterio koledžo " Franklin + Marshall" stebėjo aštuonių mėnesių kūdikius ir jų motinas. Tyrimo išvados skelbiamos mokslo žurnale "Proceedings of the National Academy of Sciences".
"Tyrimai leidžia manyti, kad mokantis kalbėti ar čiulbėti labai svarbus yra ne tik garsų pamėgdžiojimas, bet ir socialinis skatinimas", - teigia mokslininkai.
WENN-BNS