• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Korporacijos “Sharp” ir Japonijos mokslinio tyrimo instituto RITE specialistai sukūrė bazinę maitinimo elementų technologiją, kuri pagrįsta elektros energijos gamyba biocheminių reakcijų metu. Portatyvūs maitinimo elementai, nekeldami pavojaus aplinkai, galėtų aprūpinti elektros energija visą namuose naudojamą buitinę techniką.

REKLAMA
REKLAMA

Naujoviška namų elektros jėgainė sudaryta iš maitinimo elemento ir mikrobų kultivavimo įrenginio. Kaip ir kitų kuro elementų atveju, papildomas metanolio, vandenilio ar kitokių dujų tiekimas nėra būtinas.

REKLAMA

Veikimo principas paprastas: mikrobai maitinasi maisto atliekose esančia gliukoze. Tad gyventojų buitinės atliekos turi būti išvalytos ir perdirbtos į skystį. Dėl metabolizmo reakcijų mikrobai pagamina didelį vandenilio kiekį. Kuro elementai, naudodami aplinkoje esančio deguonies reakciją su biologinės kilmės vandeniliu, gamina elektros energiją. Pasak specialistų, gliukozę, gaunamą perdirbus buitines atliekas, galima pardavinėti vartotojams kaip kurą. Tai būtų panašu į gyventojų aprūpinimą žibalu.

REKLAMA
REKLAMA

Degtuko dėžutės dydžio maitinimo elementas gali aprūpinti elektros energija televizorių su skystųjų kristalų ekranu, o 2 litrų talpos kuro elementai - visus namuose esančius elektros prietaisus. Naujoviški maitinimo elementai pasižymi dviem svarbiausiais privalumais - jie yra nedideli ir gali veikti kambario temperatūroje.

Biologinių elektros energijos baterijų bandymai turėtų būti pradėti po 2 metų. Technologijos kūrėjai tikisi, kad ateityje jos aprūpins elektra namus ir biurus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų