• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šįkart Lietuvos gatvių ir skersgatvių praeiviai paaiškins tai, ką šiaip jau geriausiai išmano chirurgai ir mėsininkai. Gudrus žodelis „anatomija“ įvardija mokslą apie organizmų sudėtį. Praeiviai šiam apibrėžimui labai neprieštaravo, matyt, prisiminė pamokas mokykloje, tačiau tam ir apibrėžimas, kad jį galima būtų patikslinti.

REKLAMA
REKLAMA

Rokiškėnas:- Tai yra mokslas.- Mokslas apie ką?- Mokslas apie kaulus.- Kaulus?- Kaulus.- O, sakykim, apie mėsas?- Gal ne.- O apie plaukus?- Tiksliai nežinau, bet girdėjau, kad apie kaulus, skeletą žmonių.- O dantys priklauso prie anatomijos ar ne?- Priklauso.- O plaukai?- Tikriausiai ne.

REKLAMA

Zarasiškis:- Mokslas apie žmogaus psichiką.- Kaip jis vadinasi?- Anatomija.- O jei ta psichika sutrikusi, tai yra anatomija ar ne?- Jo, yra.

Raseiniškė:- Tai mokslas… iš kur organai atsirado, aš manau.- Tai iš kur plaukai, iš kur dantys?- Na taip.- O išsiaiškino, iš kur tie dantys dygsta?- Viską išsiaiškino.

REKLAMA
REKLAMA

Panevėžietis:- Kas galėtų būti anatomijos objektas? Ką ji tyrinėja?- Gal augalų sandarą.- Kokių, pavyzdžiui, augalų?- Visų.- Pavyzdžiui, obuolių ji tyrinėja?- Tyrinėja.- Pomidorų?- Irgi.- O, sakykim, kokių graužikų ar paukščių?- Ne, graužikai ir paukščiai ne augalai.- Tai anatomija tiktai apie šituos?- Taip.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Zarasiškė:- Anatomija - žmogaus organizmas, susidedantis iš ląstelių.

Zarasiškė:- Mokslas.- O apie ką ji?- Apie visokius ten… panaši į fiziką.

Raseiniškis:- Mokslas apie medžiagų sudėtį.- Pavyzdžiui, vandens sudėtį anatomija nusako?- Tai turbūt nusako.- O popieriaus sudėtį?- Irgi, juk apie visas medžiagas.- Tai oro sudėtį - irgi anatomija?- Turbūt.

REKLAMA

Biržietė:- Kas yra anatomija?- Kur chemines medžiagas jungia kažkas.- Čia mokslas ar daiktas?- Čia, man atrodo, prie mokslo, prie chemijos kažkas.- Tai čia daiktas ar kažkokia sąvoka?- Ne daiktas, prie mokslo daugiau ta anatomija yra.

Biržietė:- Cheminė medžiaga.

Panevėžietė:- Kas yra anatomija?- Mokslas apie negyvus žmones.- Negyvus?- Taip.

Panevėžietė:- Kraujo sudedamoji dalis.- Anatomija?- Taip.- Tai kuri dalis - balta ar raudona?- Gal raudona.

REKLAMA

Panevėžietis:- Organų persodinimas.- Kaip tai vadinasi?- Anatomija.

Panevėžietis:- Žmonių skirstymas į rases.- Kokie jie būna?- Siauraakiai.- Dar kokie?- Juodaodžiai.- Kaip tai vadinasi?- Anatomija.

Raseiniškė:- Ką girdėjot apie anatomiją?- Mokslas apie žmogaus kilmę.- Tai iš ko jis kilęs?- Iš beždžionės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasvalietė:- Anatomija - mokslas apie religiją.- O ką ji tyrinėja?- Religiją.- O kurią religiją ar visas?- Krikščionių religiją, man atrodo.

Kelmiškė:- Senoviškus daiktus kai kolekcionuoja.- Kaip tai vadinasi?- Anatomija.

Pasvalietė:- Anatomija - žmogaus išvaizda.- Negražus žmogus - yra anatomija ar ne?- Turbūt ne.

REKLAMA

Pasvalietė:- Mokslas apie žvaigždes.- Tai ką tie anatomai daro?- Tyrinėja žvaigždes.- O kaip jie jas tyrinėja?- Su mikroskopu.

Kelmiškė:- Valstybė.- Kokiam žemyne?- Azijoje.

Zarasiškis:- Kas yra anatomija?- Mokslas apie žemę.

Panevėžietis:- Yra tokia programa - „Išdavystės anatomija“.- Kas ta anatomija?- Ten ieško, kažką daro.- Tai būtų anatomija?- Taip.- Tai ko reikia, kad būtų anatomija?- Toj programoj „Išdavystės anatomija“ ieško žmogaus, kuris išduoda savo žmoną…- Išdavystės tai taip, o anatomija - ką reiškia tas žodis?- Kažką reikia ieškoti.

REKLAMA

Panevėžietis:- Pasėlių saugojimas, kažkas panašaus.- Nuo ko saugoti reikia?- Nuo kenkėjų.- Kokių kenkėjų - šernų, vabalų?- Nežinau, gal nuo šernų, įvairiai ten, visokių mikrobų.

Rokiškietė:- Planeta.- Kaip vadinasi?- Anatomija.- Ar toli ji yra?- Turbūt toli.- O žmonės buvo į Anatomiją nuskridę?- Taip.- Seniai?- Gal seniai.- O ten yra gyvybė - Anatomijoje?- Turbūt yra.- Miškai?- Nežinau tiksliai, gal.- O žvėrys miškuose laksto?- Taip.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praeivių klausinėjo LTV laidos "Klausimėlis" vedėjas Juras Jankevičius.

Naujas "Klausimėlis" - šeštadienį, kovo 26 d., per LKL čempionato rungtynių, kurių pradžia 18.45 val., pertrauką. Laida rodoma per Lietuvos televiziją, ją galima pažiūrėti ir internete (http://www.lrt.lt/dayarchive.php?d=2005-03-12).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų