• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antrasis metinis kišeninių kompiuterių naudojimo tyrimas, kurį surengė Švedijos kompanija “Pointsec Mobile Technologies” (http://www.pointsec.com/core/default.asp), atskleidė, kad kas trečias tokių įrenginių vartotojas juose laiko darbe naudojamų kompiuterių slaptažodžius, mokėjimo kortelių PIN kodus bei kitą konfidencialią informaciją, tačiau nė nebando apsaugoti jos nuo nesankcionuoto naudojimo.

REKLAMA
REKLAMA

Tais atvejais, kai PDA kompiuteris yra pavogtas ar pamestas, visa jame esanti informacija gali būti prieinama bet kam. Tyrimo rengėjai aptiko ir naujų PDA naudojimo tendencijų: 2002 m. kišeniniai kompiuteriai buvo daugiausia naudojami kaip darbų planavimosi priemonė, tuo tarpu šiemet daugelis vartotojų naudojasi jais kaip verslo dienoraščiais.

REKLAMA

“Pointsec” vykdomasis direktorius Magnusas Ahlbergas sako labai nerimaujantis dėl to, jog PDA vartotojai nesupranta sunkių pasekmių, kurios atsirastų tais atvejais, kai konfidencialia darbo informacija galėtų pasinaudoti pašaliniai. Pasak jo, pakanka sekundžių, kad neužšifruota informacija iš slaptažodžiu neapsaugoto įrenginuko būtų perkelta į svetimą kompiuterį.

“Pointsec Mobile Technologies” tyrimo statistika liudija, kad apie 40 proc. apklaustų respondentų buvo bent sykį praradę mobilųjį telefoną, o kas ketvirtas - kišeninį ar “notebook” tipo kompiuterį. Tuo tarpu tik 25 proc. įmonių turi sukūrusios ir naudoja nešiojamiesiems įrenginiams skirtą saugumo užtikrinimo politiką. Apie 20 proc. prarastų kišeninių kompiuterių paliekami baruose, restoranuose ar naktiniuose klubuose. Pasak “Pointsec” vadovo, jei įrenginys, kuriame esanti verslo informacija yra neužšifruota, pateks į svetimas rankas, smalsaujantiems bus palyginti nesunku nustatyti kišeninio kompiuterio savininko tapatybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų