• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiniški produktai europiečiams netinka

Tolimųjų Rytų medicina Europoje išgyvena bumą. Bet toli gražu ne viskas, ką siūlo Kinija, naudinga visų ir kiekvieno sveikatai. Vaistinėse, dietinio maisto parduotuvėse, prekybos centruose - visur susiduriama su įvairiausiais naudingais šios šalies produktais: žalioji arbata, imbieras, ženšenis. "Kinijoje žmonės daug žino apie tradicinius gydymo metodus. Europiečiai šių žinių neturi", - teigia kinų tradicinės medicinos specialistė Ven Ši Hun. Pasak jos, liaudiški kinų vaistai dažnai vartojami neteisingai.

REKLAMA
REKLAMA

Imbieras tinka ne visiems. Dažnai iš imbiero pagamintą arbatą rekomenduojama gerti dėl "vidinio sušilimo", taip pat šąlant rankoms ir kojoms. Teisingai. Imbieras šildo. 80 proc. kinų pagal jų tradicinės medicinos principus priklauso "šaltajam" tipui, todėl imbieras jiems tinka. Tačiau didžioji europiečių dalis priklauso "karštajam" tipui, tad jiems imbiero arbata - tarsi alyvos šliūkštelėjimas į ugnį. Pasak Ven ši Hun, "ugniniai" prieskoniai (pavyzdžiui, čili pipirai, karis, bazilikas) ir kulinariniai produktų apdirbimo būdai, kurie naudojami Europoje, sukuria tikrą ugnį.

REKLAMA

Žalioji arbata jokiu būdu netinka pusryčiams. Nors teigiama, jog ši arbata sujungia laisvuosius radikalus ir pagerina virškinimą - bet tik pavalgius. Žalioji arbata, išgerta "ant tuščio skrandžio", pažeidžia skrandžio gleivinę. O kadangi šis sveikatai naudingas užpilas sumažina geležies pasisavinimą, jis nerekomenduojamas nėščiosioms. Vaikams Kinijoje žaliosios arbatos išvis neduodama.

Stebuklingoji ženšenio šaknis... Ženšenis laikomas afrodiziaku, antidepresantu ir nervų sistemos veiklą gerinančia priemone. Produktų, kurių sudėtyje yra "stebuklingos šaknies", yra gana daug. Ven ši Hun teigia: "Kinijoje yra skiriama 15 ženšenio rūšių, kiekviena iš jų skirtingai veikia. Ant visų šiandieninių produktų įprastai užrašyta tiesiog "ženšenis". Ir kaip suprasti, kuris iš jų tinka būtent tau?". Reikalingos individualios diplomuotų tradicinės kinų medicinos specialistų konsultacijos. Bet kokia žolė, bet koks augalas, naudojamas tradicinėje kinų medicinoje, skirtingus žmones veikia skirtingai. Bendrų receptų nėra ir būti negali. Bet individualiai pasikonsultavus su specialistu, visuomet galima sužinoti, koks produktas teiks naudą, o kurio reiktų vengti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų