Jau tapo įprasta, kad pasaulyje neramu: vienur vyksta karas, kitur žmones skriaudžia teroristai, dar kitur - pati gamta. Šiemet vien per stichines nelaimes pasaulyje žuvo per 20 000 žmonių. Smarkiai žemė drebėjo Alžyre (žuvo 2 200), Kinijoje (žuvo 300), jau sausio pradžioje potvyniai sukėlė chaosą Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, vasarį Indijoje nuo karščio mirė per 1 400 000 žmonių. Vasarą karštis alino Europą. Manoma, kad dėl karščio paūmėjus širdies ir kraujagyslių bei kitoms ligoms, Prancūzijoje, Nyderlanduose, Italijoje žuvo per 20 000 žmonių. Šie metai tapo vieni iš trejų karščiausių nuo pat klimato stebėjimo pradžios 1861 metais.
Daugelį išgąsdino ne tik karas Irake, bet ir SŪRS epidemija. Pasaulinės sveikatos organizacijos ekspertai naująją ligą pripažino pavojingesne nei AIDS. Epidemijos žmonijai - ne naujiena, bet beveik visada jos užklumpa netikėtai. Istorijoje yra laikotarpis, kai maras per 30 metų išžudė apie 100 milijonų žmonių. Kol kas mirusiųjų nuo SŪRS - tik per tūkstantį, jis jau buvo lyg ir sutramdytas, bet štai metų pabaigoje vėl pranešta apie susirgusiuosius Taivane.
Patys žmonės irgi šiurpino vienas kitą. Vokietijoje teisiamas žmogėdra, suvalgęs savo pažįstamą, Kanadoje - kiaulių augintojas, nužudęs net 62 moteris. O kiek žuvo įvairiose avarijose, katastrofose, per nelaimingus atsitikimus? Apie kai kuriuos įvykius rašome šiame puslapyje, rašysime apie tai ir ateityje. Analitikai prognozuoja, kad 2004-aisiais pasaulis taps saugesnis ir turtingesnis, bet neatmeta ir teroro grėsmės. Panašios prognozės buvo ir šiems metams, tačiau kažin ar jos išsipildė. Retas gali pasakyti, kad gyvename saugiau, kai savižudžių rengiami bombų sprogdinimai tapo įprastu dalyku.