Remigijus RAINYS
Antradienį siautusiai audrai klaipėdiečiai buvo pasirengę iš anksto. Į uostą laivams nebuvo leidžiama įplaukti, todėl išoriniame reise palankesnių orų laukė vienas sausakrūvis laivas ir du tanklaiviai. Nutrūko susisiekimas keltais su Kuršių Nerija. Tvirtai krantinėje prišvartuoti keltai laukė, kol nurims vėjas. Tačiau vieną reisą į Smiltynę iš senosios perkėlos keliantis keltas vis dėlto atliko, nes reikėjo į Kuršių Neriją perkelti du greitosios pagalbos automobilius. Neringoje įvykusioje autoavarijoje buvo rimtai sužaloti du mikroautobusu važiavę pasieniečiai, kurie sėkmingai buvo atvežti į Klaipėdos ligoninę ir operuoti. Iš už debesų pasirodžiusi saulė pažėrė įsibaiminusiam miestui pluoštą dar mažai šildančių, tačiau jau pavasarines nuotaikas keliančių spindulių, o įdienojus vėjas ėmė kiek rimti, nors tarp namų įsisukę gūsiai vertė iš kojų praeivius. Todėl per vietinį radiją skelbiamas patarimas - įsidėti į kišenes po porą akmenų niekam nekėlė šypsenos. Danė iš krantų neišsiliejo, nors iki krantinių viršaus tebuvo likęs vos geras pusmetris. Gana saikingai išdykavęs vėjas Melnragės - Girulių gatvių sankryžoje išvertė elektros stulpo atramą bei mieste sudaužė kelis reklaminius skydus. Audra nuvertė kelis medžius, o vienas iš jų prie Žemės ūkio technikumo užvirto ant "VW Jetta" markės automobilio.
Švelniai "paglamonėjęs" uostamiestį vėjas dūko ir vartė medžius bei kelio ženklus tolėliau nuo pajūrio: Šilutės, Tauragės, Jurbarko Marijampolės ir Šakių rajonuose. Šilutės rajono Vainuto seniūnijoje audra sugadino 7 elektros pastotes, o nuo stogo nuplėšta čerpė pataikė Jadvygai Černiauskienei (47 m.) į kryžkaulį ir moterį sunkiai sužalojo. Marijampolės rajone vėjo gūsis nuo kelio į griovį nustūmė vilniečio vairuojamo vilkiko puspriekabę. Žymiai didesnį pavojų šiuo metu kelia ankstyvi potvyniai Klaipėdos, Šilutės ir Kretingos rajonuose, kur iš krantų išėjusios upės apsėmė ištisus kaimus ir atskiras sodybas, užpylė kelius.
Audrą sukėlęs ciklonas Lietuvą užkabino tik krašteliu, o labiausiai nuo jo kentėjo Vakarų Europos valstybės. Anglijoje ir Škotijoje dar tebevalomos uraganinių vėjų suneštos užvartos. Stichija Didžiosios Britanijos keliuose sukėlė tikrą chaosą - daugelis magistralių ir tiltų buvo uždaryti, su pertrūkiais veikė geležinkelis. Anglijos šiaurėje užregistruotos keturios, o Škotijoje - trys audros aukos. Iš jų net penki žmonės žuvo apsivertus sunkvežimiams. Su vyru sunkvežimio kabinoje važiavusi Džeinė Margaret Kolins (47 m.) žuvo įvykio vietoje, o jos sutuoktinis nugabentas į ligoninę dėl kaklo slankstelių lūžių. Vienas vyriškis žuvo, o moteris patyrė sunkias traumas, kai ant jų užvirto medis. Jorko mieste žuvo moteris, kurią užgriuvo vėjo iš vietinės bažnyčios pastato išplėštos plytos. Pirmadienį medis užkrito ant traukinio, važiavusio iš Škotijos į Londoną, kurio vagonuose buvo apie 120 žmonių, todėl traukinių eismas buvo laikinai sustabdytas. Nutrūkus laidams, Škotijoje be elektros liko apie 35 000 gyventojų. Šiaurės Airijoje be elektros energijos turėjo verstis daugiau kaip 6 000 namų gyventojai.
Štorminis vėjas užgriuvo ir kaimyninę Karaliaučiaus (Kaliningrado) sritį. Dėl audros buvo nutrauktos pamokos mokyklose, gyventojams rekomenduota neišeiti į lauką, kur griuvo medžiai, trūkinėjo laidai, skraidė reklaminiai skydai. Karaliaučiuje didžiulis topolis nuvirto tiesiai ant prie šaligatvio stovėjusio automobilio BMW, į kurį ką tik buvo įsėdę du jauni vyrai. Medis automobilį sutraiškė kaip konservų dėžutę, o abu jaunuoliai žuvo vietoje. Pergalės aikštėje uraganinis vėjas nuplėšė biznio centro stogą. Stogas nukrito tiesiai ant Šiaurinės stoties kioskų. Išsiliejusios upės skalauja arčiau stovinčių daugiaaukščių laiptinių prieigas. Prieš dvejus metus siautęs panašus uraganas Karaliaučiaus sričiai pridarė nuostolių daugiau kaip už 6 milijonus rublių. Šių metų nuostoliai dar tebeskaičiuojami.