Kiaušiniai - tai puikus baltymų ir vitaminų šaltinis. Juos galima virti, kepti, virti be lukšto ant lengvos ugnies, naudoti troškinimui, dėti į kremą ar glajų. Prieš gaminant juos reikia palaikyti kambario temperatūroje. Štai keletas receptų.
Įdaryti kiaušiniai
6 kiaušiniai, 150 g virto kumpio (gali būti ir virta dešra), 100g tarkuoto fermentinio sūrio, česnako, 2 svogūno laiškai (tinka ir 1,4 galvutės), maltų juodųjų pipirų, krapų, petražolių, majonezo.
Kiaušinius išverdame, nulupame ir perpjauname išilgai. Išimame trynius, smulkiai supjaustome kumpį, česnaką, svogūnus, sudedame į dubenį ir kartu su sūriu, pipirais, petražolėmis ir krapais sutriname šakute, įdedame majonezo ir išmaišome.Gautą masę sudedame į kiaušinių puseles.
Kiaušinienė su lašiša (6 porcijos)
250 g rūkytos lašišos, 6 kiaušiniai, 2 šaukštai sviesto, maltų juodųjų pipirų, druskos pagal skonį, petražolių.
Trečdalį lašišos supjaustome griežinėliais, apkepiname svieste. Kiaušinius suplakame su pipirais bei druska ir užpilame ant lašišos. Kepame ant silpnos ugnies, kol sukrekės. Apibarstome petražolėmis ir sumaišome. Sudedame į lėkštę ir papuošiame likusios lašišos griežinėliais. Skanu su prancūzišku batonu ir sviestu.
Omletas su pievagrybiais (6 porcijos)
700 g pievagrybių, 100 g rūkytos šoninės (gali būti ir lašinukai su raumeniu), 4 šaukštai sviesto, 2 šaukštai kario prieskonių, 12 kiaušinių, 1 svogūnas, krapų, petražolių, maltų juodųjų pipirų, bazilikų, 1 citrina, 125 g gazuoto vandens.
Pievagrybius nulupame ir išverdame pasūdytame vandenyje (galima dar įdėti laurų lapelį bei pipirų). Šoninę supjaustome kubeliais, susmulkiname svogūną ir pakepiname svieste. Kiaušinius suplakame su gazuotu vandeniu, prieskoniais ir žalumynais. Iškepame 6 porcijas omleto. Į juos sudedame pievagrybius, sumaišytus su šonine.