• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kas gerai ir kas blogai

1. Apie cholesterolį

Cholesterolis yra dviejų rūšių - "blogasis" ir "gerasis". "Blogasis" - dažniausia aterosklerozės, širdies ir kraujagyslių ligų išsivystymo priežastis. Atminkite, jog "blogojo" cholesterolio kiekį organizme didina kiaušiniai, sviestas, majonezas, lašiniai, austrės, krevetės, rūkyti gaminiai, riebūs pieno produktai, tortai, sausainiai, šokoladiniai kremai. O mažina obuolių bei apelsinų sultys, avižų dribsniai, raudona žuvis, žuvų taukai, graikiniai riešutai, juoda duona, raudonosios vynuogės, juodosios alyvuogės, garstyčios. Labai tinka ir pasivaikščiojimai gryname ore.

REKLAMA
REKLAMA

2. Apie spalvos poveikį

Nors mėlyna spalva sukuria šaltą, liūdną, slegiančią atmosferą, tyrimais nustatyta, jog tai spalva, lengvinanti endokrininius susirgimus, taip pat mažinanti stuburo skausmus, teigiamai veikianti kaulų sistemą. Yra nustatyta, jog mėlyna spalva gydo migreną, egzemą, astmą, bronchitą. Ši spalva mažina neigiamas emocijas, malšina stresą, padeda įveikti nervinius sukrėtimus.

REKLAMA

3. Apie infarktą

Statistika teigia, jog infarktas dažniausiai ištinka ryte, apie 9 valandą, todėl atsibudę neskubėkite šokti iš lovos - dar bent dešimt minučių pasivartykite, pasnauskite. Atsikėlę iš lovos tuojau pat įjunkite šviesą, o jei jau šviesu - atitraukite užuolaidas (šviesa gerina savijautą). Atverkite langą ir lėtai pakvėpuokite (tai skatina kraujotaką, suteikia energijos ir žvalumo). Išgerkite bent dvi stiklines mineralinio vandens (papildykite skysčio atsargas organizme). Padarykite rytinę mankštą (tai gerina kraujo apytaką bei deguonies patekimą į organus). Ramiai, neskubėdami papusryčiaukite.

REKLAMA
REKLAMA

4. Apie dantis

Niekada ant skaudančio danties nedėkite spirite mirkytos vatos tamponėlio ar sutrintos aspirino tabletės. Tai pavojinga, mat cheminės medžiagos, patekusios ant gleivinės, ją gali nudeginti. Niekada soda nebalinkite dantų - ji nubrūžins dantų emalę, nes tai abrazyvinė medžiaga. Vaikams būtina gydyti ir pradėjusius gesti pieninius dantukus, mat jei to nebus daroma, išaugs kariesui mažiau atsparūs nuolatiniai dantys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Apie antidepresantus

Vartojantieji antidepresantus turėtų atminti, jog šiuos vaistus draudžiama vartoti kartu su razinomis, jogurtu ir sūriu (mokslininkų teigimu, toks mišinys gali sukelti kraujo išsiliejimą į smegenis).

6. Apie smilkalus

Moksliniais tyrimais nustatyta, kad smilkalai kenkia sveikatai, nes jų dūmuose yra medžiagų, kurios gali sukelti plaučių vėžį.

REKLAMA

7. Apie lašinius

Ilgą laiką buvo teigiama, jog lašiniai - didžiausias vyresniojo amžiaus žmonių priešas, mat padeda organizme kauptis "blogajam" cholesteroliui. Naujausiais tyrimais nustatyta, jog lašinukuose yra rūgšties, kuri aktyviai dalyvauja ląstelių atsinaujinimo ir hormonų gamybos procesuose. Taigi lašiniai yra naudingi.

REKLAMA

8. Apie naviką

Nustatyta, jog apie naviko formavimąsi organizme galima nuspėti iš atitinkamų simptomų: nuolatinio odos pablyškimo, nuovargio; blogo žaizdų gijimo; kūno svorio kritimo; apgamų ir karpų pakitimų (ypač kai šie dariniai pradeda kraujuoti, padidėja ar patamsėja); odoje ar po oda atsirandančių mazgelių ir sustorėjimų; kaklo, pažastų ar kirkšnies limfmazgių padidėjimo, patinimo; skausmingo šlapinimosi, kraujo priemaišų šlapime; išmatose pasirodžiusio kraujo; ilgai trunkančių skrandžio ir žarnyno veiklos sutrikimų; lėtinio kosulio ir užkimimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

9. Apie orų kaitą

Kuo žmogus vyresnis, tuo jis jautresnis orų permainoms. Keičiantis orui, tokį žmogų ima kamuoti skausmai širdies srityje, padažnėjęs širdies plakimas, dusulys, galvos svaigulys, ūžesys ausyse, dirglumas, mieguistumas, nemiga. Gali pradėti skaudėti raumenis ir sąnarius, neretai pakyla kraujospūdis. Kad šie simptomai nebūtų tokie ryškūs ir varginantys, tokiu metu patariama išgerti raminamųjų žolelių arbatos, atidėti sunkius namų ruošos darbus.

REKLAMA

10. Apie dantų akmenis

Dantų akmenys susiformuoja, kai blogai (nepakankamai) prižiūrima burna, taip pat sutrikus medžiagų apykaitai, sergant dantenų, burnos gleivinės, skrandžio ar žarnyno ligomis. Greičiausiai dantų akmenys susiformuoja tose vietose, kuriose valgant dantys patys nenusivalo (tai yra tarpdančiuose, apie danties kaklelį, vidiniame danties paviršiuje). Dantų akmenys gali sukelti parodontozę, dantenų uždegimą, todėl bent du kartus per metus dantis būtina kruopščiai nuvalyti (akmenis pašalinti). Pačiam tai tinkamai padaryti nepavyks - reikia kreiptis į gydytoją odontologą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų