• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasak Rusijos vyriausiojo derybininko su Pasaulio prekybos organizacija (PPO) Maksimo Medvedkovo, praėjusią savaitę vykusio valstybių narių viršūnių susitikimo nesėkmė reiškia, kad Rusijai stojant į PPO nereikės pirma liberalizuoti savo pačios prekybos taisyklių.

REKLAMA
REKLAMA

Rusija, kuri yra didžiausia PPO nepriklausanti valstybė, dėl narystės derasi nuo 1993 metų, tačiau šalys iki šiol nesutaria dėl užsienio įmonių dalyvavimo Rusijos bankų, draudimo ir telekomunikacijų rinkose bei subsidijų žemės ūkiui ir šio sektoriaus importo muitų. Nuomonės skiriasi ir dėl Rusijos taikomų muitų importuojamiems automobiliams ir aviacijos įrangai, žemų dujų ir elektros energijos kainų vidaus rinkoje bei valiutų rinkos apribojimų.

REKLAMA

"Turime erdvės manevruoti, - spaudos konferencijoje sakė M. Medvedkovas, kuris taip pat yra Rusijos ekonominės plėtros ir prekybos viceministras. - Manėme, kad (pasaulinės prekybos liberalizavimo) derybos bus užbaigtos iki 2005 metų. Todėl dabar turime daugiau laiko prisijungimui prie PPO". Meksikos mieste Kankune vykęs PPO derybininkų susitikimas baigėsi taip ir nesusitarus dėl naujų prekybos liberalizavimo tikslų.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos vyriausybė tikėjosi derybas dėl narystės užbaigti dar šiais metais, tačiau vėliau pripažino, kad to pasiekti nepavyks dėl pernelyg didelių jos ir PPO nuomonių skirtumų.

Spaudos konferencijoje M. Medvedkovas teigė, kad dabar Rusija tikisi derybas užbaigti iki šių metų pabaigos, o 2006-aisiais tapti visateise PPO nare. "Tikimės užbaigti (stojimo) derybas anksčiau, nei baigsis dabartinis (pasaulinių prekybos liberalizavimo) derybų turas, - aiškino Rusijos vyriausiasis derybininkas. - Tokiu atveju naujos taisyklės mūsų nelies".

Pareigūnas pridūrė, kad spalio mėnesį įvyks Rusijos ekonominės plėtros ir prekybos ministro Germano Grefo bei Europos Sąjungos prekybos komisaro Pascalio Lamy (Paskalio Lami) susitikimas, kuriame Rusija tikisi išspręsti kai kuriuos dvišalius nesutarimus.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų