• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kam reikia obuolių?

Giedrė POTELIŪNAITĖ

Žemės ūkio bendrijoje "Žiežmarių sodai" - slogios nuotaikos. 300 hektarų plote nokstantys obuoliai nežinia kur bus padėti. "Kažkoks išvis absurdas pasidarė. Dar pernai iš obuolių galėjai ne tik pragyventi, bet dar ir užsidirbti, tuo tarpu šiemet visas darbas eina perniek", - sako bendrovės pirmininkas Jurgis Jonas Bajoras.

REKLAMA
REKLAMA

Pernai krituolius obuolius buvo galima parduoti ir po 70 centų, o šiemet jų kaina siekia vos 7 centus už kilogramą. Dešimtys tonų obuolių pasmerkti supūti. Didžiausi perdirbti skirtų obuolių supirkėjai - "Anykščių vynas" ir "Alita" - šiemet šių vaisių nusprendė nebesupirkinėti. Pernai "Anykščių vynas" supirko kone 20 tūkstančių tonų obuolių, todėl sulčių atsargomis apsirūpino ne vieniems metams. Vėl pirkti obuolius ir toliau kaupti jų sulčių atsargas, taip įšaldant apyvartines lėšas, tiesiog neapsimoka.

REKLAMA

Obuolius perdirbti šiemet Lietuvoje superka vienintelė įmonė - Vilkaviškyje įsikūrusi "Vaiskona".

"Tikimės, kad bent antaniniai obuoliai duos šiokio tokio pelno, mat juos noriai perka lenkai, kurie patys šių obuolių neturi. Juose yra naudingų peptidų, todėl jų sultys geriau išlieka ir yra skanesnės, - sakė J. J. Bajoras. - Baisus nuostolis, nes Lietuvoje vargu ar kur parduosim. Jau kai buvo normali supirkimo kaina, ir tai eilės visur stovėjo, o dabar superka ir už kapeikas, ir tik vienoj vietoj".

REKLAMA
REKLAMA

"Algas žmonėms reikia mokėti. Nuolat įmonėje dirba apie 30 darbuotojų, o kai reikia nurinkti derlių, ir daugiau kaip 100 susirenka. Už ką gi jiems sumokėsime? - guodėsi J. J. Bajoras. - Visada kažkaip išeina keistai. Mažiausiai gauna tas, kas daugiausiai dirba. Išeina taip, kad labiau apsimoka palikti supūti negu vargintis skinant derlių".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sandėlininkė rodė tuščias derliui paruoštas dėžės, tačiau kur atsidurs jose po derliaus surinkti obuoliai, nėra aišku. "Juk visus metus tenka prie obuolių dirbti. Savaime jie neauga. Reikia ir apravėti, ir laistyti, ir trešti, o kai pelno ne tik negauni, bet dar ir prarandi krūvą pinigų, tai koks tikslas dirbti? Tikimės kad galbūt situacija kiek pagerės, bet kaip čia bus, tik laikas parodys", - sakė sandėlininkė.

Tokia situacija nemaloni ne tik stambiems ūkininkams, bet ir mažesnių sodų šeimininkams. "Galit taip ir parašyti: "Kas norit, ateikit ir susirinkit obuolius" - bent puvėkų bus mažiau ant žemės", - pusiau juokais, pusiau rimtai žurnalistams sakė Žiežmarių gyventojai. "Taigi neapsimoka net mašinos samdyti, kai tokia kaina superka. Grynas nuostolis ir pasityčiojimas iš darbo. Bet va vėl tuoj tą patį Seimą rinksime, gi puikiai žmonėmis pasirūpina", - apibendrino žiežmariškiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų