• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip suplanuoti kūdikio lytį

Beveik kiekviena šeima, planuodama turėti palikuonių, spėlioja, kokia bus jo lytis. Vieni nori berniuko, kiti - mergaitės. Gaila, bet vaiko lytis beveik 100 procentų priklauso nuo atsitiktinio aplinkybių sutapimo. Lytis susiformuoja nuo pat pastojimo momento.

REKLAMA
REKLAMA

Moters kiaušialąstėje yra viena lytinė X chromosoma, o vyro spermatozoide gali būti ir X, ir Y chromosomos. Jei kiaušialąstė apvaisinama X chromosoma, pasaulį išvysta mergaitė, jei Y - berniukas.

REKLAMA

Šiuolaikinių medicinos technologijų dėka galima atskirti "vyriškus" spermatozoidus nuo "moteriškų" ir, dirbtinio apvaisinimo būdu apvaisinus tokiu "vienalyčiu" spermatozoidu kiaušialąstę, tikėtis norimos lyties kūdikio. Tačiau ši technologija labai sudėtinga ir praktikoje beveik nenaudojama. Bet ten, kur bejėgė technika, padeda... patirtis ir patarimai.

REKLAMA
REKLAMA

O yra liaudiškų būsimojo kūdikio lyties "programavimo" būdų.

Pirmasis toks būdas buvo aprašytas dar senovės Kinijoje. Kinijos žiniuoniai manė, kad būsimojo kūdikio lytis priklauso nuo to, kokį mėnesį ir kokio amžiaus būdama moteris pastoja. Pavyzdžiui, 25 metų moteriai, pastojusiai rudens ir žiemos mėnesiais, didesnė tikimybė pagimdyti berniuką, o apvaisintai pavasarį - mergaitę. 24 metų moteriai - viskas atvirkščiai. Tuo metu net buvo sudarytos specialios lentelės, nurodančios sėkmingus pastojimo mėnesius atsižvelgiant į moters amžių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialistų vertinimu, stebėjimai, atlikti prieš tūkstančius metų, iš dalies atitinka tiesą. Laikantis patarimų, suformuluotų dar Senovės Kinijoje, iš tiesų padidėja tikimybė pagimdyti pageidaujamos lyties kūdikį, nors prognozės tikslumas neviršija 60 procentų.

REKLAMA

Praėjus keliems amžiams kūdikio lyties planavimu susirūpino ir japonai. Tekančios saulės šalies gyventojai apie tai, ar gims sūnus, ar duktė, spręsdavo pagal tėvų gimimo mėnesius ir mėnesį, kada moteris pastojo. Pavyzdžiui, jei būsimojo kūdikio ir motina, ir tėvas gimę lapkričio mėnesį, tai vasarą pradėtas kūdikis bus berniukas, o liepą - mergaitė. Jei motina gimė sausio mėnesį, o tėvas liepą, norint berniuko geriausia pastoti sausį, o mergaitės - birželį. Tiesa, tokių prognozių tikslumas taip pat nedidelis - 55-58 procentai.

REKLAMA

Europos šalyse gydytojai prognozuodavo kūdikio lytį remdamiesi "kraujo atsinaujinimo" teorija. Pagal šią teoriją, vyro organizme kraujas atsinaujina kas ketverius, o moters - kas trejus metus. Kurio kraujas "jaunesnis" pradedant gyvybę, tokia ir bus kūdikio lytis. Norint pasinaudoti šiuo metodu reikia vyro ir moters amžių padalinti atitinkamai iš keturių ir trijų, o po to sulyginti liekaną. Kurio liekana mažesnė, to kraujas jaunesnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuolaikiniai tyrimai parodė, kad europiečiams nėra ko lygintis su rytiečių tikslumu. "Kraujo atsinaujinimo" metodo patikimumas - vos 51-52 procentai. Ir tai nenuostabu, mat įrodyta, kad kraujo ląstelės tegyvena ilgiausiai 3-4 mėnesius.

Jau mūsų laikais paplito dar du kūdikio lyties planavimo būdai. Pirmasis paremtas skaičiuojant dienas, kada moters organizme įvyksta ovuliacija. Žinoma, kad spermatozoidai, turintys moteriškąją X chromosomą, juda kur kas aktyviau. Jei lytinis aktas atliekamas ovuliacijos dieną, į kiaušialąstę pirmieji patenka vyriškieji spermatozoidai ir po devynių mėnesių pasaulį išvysta berniukas. Jei santykiaujama likus 1-2 paroms iki ovuliacijos, tai kol subręsta kiaušialąstė, vyriškieji spermatozoidai žūsta ir išsivysto mergaitė. Šis metodas tikslus 58-63 procentais.

REKLAMA

Antrasis lyties planavimo metodas siūlo susilaikyti nuo lytinio akto, jei norima, kad gimtų mergaitė, ir mylėtis kuo dažniau, jei norima berniuko. Manoma, kad ilgai susilaikius vyro organizme išsiskiria ypatingi antikūnai, aktyvuojantys spermatozoidus, turinčius Y chromosomas. Todėl po susilaikymo didesnė tikimybė susilaukti dukters ir atvirkščiai. Naudojantis tokiu lyties planavimo metodu gandras užsakymus įvykdo 65-70 procentų. Tiesa, porai, norinčiai mergaitės, nelengva, mat susilaikymo periodas turi tęstis ne trumpiau kaip pusantro mėnesio. Viską gali sugadinti net keli bučiniai.

Taigi besinaudojant "liaudiškomis", t. y. nereikalaujančiomis specialių medicininių procedūrų, priemonėmis sėkmės tikimybė neviršija 10-15 procentų. Spręskite patys, ko norite - pamėginti pateikti gandrui "užsakymą" ar pasitikėti gamtos valia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų