• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

“Omni laikas” publikuoja Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato parengtus patarimus, kaip apsaugoti save, savo turtą, kaip išlikti saugiam. Šį kartą skelbiame patarimus, kaip apsaugoti asmeninę nuosavybę.

REKLAMA
REKLAMA

Vagis tik ir laukia progos, kai galės “pasirūpinti” jūsų nuosavybe: restorane pakabintu paltu, rankine prie kėdės, netgi jūsų banko kortele ant stalo, kol apmokate sąskaitą. Viskas yra lengvai paimama, jeigu nors sekundei nukreipiate dėmesį kitur. Taigi visuomet būkite atidūs.

REKLAMA

Pinigai ir banko kortelės

Nepalengvinkite kišenvagių darbo. Piniginę ir mobiliojo ryšio telefoną nešiokite vidinėje kišenėje, pageidautina toje, kuri gali būti tvirtai užsegta, tik ne užpakalinėje. Jeigu kažkas netikėtai atsitrenkia į jus minioje, iškart pasitikrinkite, ar vis dar turite savo piniginę.

REKLAMA
REKLAMA

Grynieji pinigai yra mėgstamiausias vagių taikinys. Tad stenkitės nesinešioti didelių sumų. Atostogaudami užsienyje naudokitės banko kortele.

Jeigu jūsų banko kortelę pavogė, iš karto skambinkite į savo banką. Jo numerį turėkite po ranka. Jeigu pavėluosite pranešti apie vagystę, jūsų vardu gali būti įvykdytas nusikaltimas, nes vagis gali apgavikiškai pasinaudoti jūsų kortele. Vagys jūsų banko kortelę gali panaudoti apmokėdami sąskaitas ar kitais tikslais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Čekių korteles ir čekių knygutę laikykite atskirai, nes vagiui reikalingos abi iš karto.

Niekuomet nesinešiokite savo banko kortelės asmeninio identifikacijos kodo (PIN). Įsiminkite jį. Nesakykite jo nei banko personalui, nei artimiems, draugams.

REKLAMA

Kai tik gaunate, iš karto pasirašykite ant naujos banko kortelės, o senąją sukarpykite.

Rankinės

Niekuomet nelaikykite rankinės ten, kur jos negalite matyti. Viešajame transporte stipriai laikykite ją užsegtą taip, kad vagis neištrauktų piniginės. Mobiliųjų telefonų nereikia nešiotis lengvai prieinamuose drabužiuose, kišenėse ar specialiai jiems skirtose rankinėse bei kuprinėse. Savo darbo vietoje rankinę laikykite stalčiuje arba kampe šalia savęs taip, kad niekas negalėtų jos matyti. Netgi automobilyje rankinę pasidėkite taip, kad jos nebūtų matyti, nes, jei langai atdari ar durys neužspaustos, jums sustojus, vagis lengvai gali ją ištraukti.

REKLAMA

Santaupos, draudimas ir investicijos

Pasitikrinkite, ar vis dar turite savo gyvybės draudimą, santaupų dokumentus, vertybinius popierius. Juos geriausia laikyti banke, tada tikrai apsisaugosit nuo vagystės.

Pasai

Nešiokitės pasus tik tuomet, kai reikia. Vagys pardavinėja vogtus pasus, o naujo padarymas jums atims daug laiko ir pridarys rūpesčių.

Informacijos šaltinis: “Personal possesions”. “Crime prevention initiatives”. Manchester metropolitan university (http://www.mmu.ac.uk/academic/security/perposs.htm), (July 25, 2002).

Parengė Vilniaus miesto vyriausiasis policijos komisariatas. Daugiau skaitykite www.policija.lt/sostine/

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų