Dažnas jaudinasi, kad rausta ne tik nosis, bet ir skruostai ar net visas veidas. Tai paaiškinama individualiomis odos savybėmis, kraujo indų sugebėjimu greitai išsiplėsti veikiant įvairiems dirgikliams. To priežastis - išsiplėtę kapiliarai. Kad skruostus rečiau muštų raudonumas, turime rūpestingai prižiūrėti savo odą, saugoti nuo kenksmingų veiksnių.
Jeigu kapiliarą gaubiantis jungiamasis audinys silpnas, pakanka stipresnio vėjo, saulės spindulių, alkoholio, karščio, ir kapiliaras išsiplečia. Tada į jį priplūsta daugiau kraujo ir ne tik nosis, bet kartais visa veido oda parausta. Teigiama, kad silpnas jungiamasis kapiliarų audinys paveldimas. Jeigu vieno iš tėvų audinys silpnas, tai jį paveldės ir vaikai. Juos lydės tos pačios ar panašios problemos.
Išoriškai tai veikia temperatūros kaita. Nosis ar visas veidas parausta įėjus iš šalto oro į šiltą patalpą, veikiant aukštai temperatūrai darbe ar namuose, dirbant prie karštų krosnių, skalbyklose, veikiant ultravioletiniams spinduliams ilgiau pabuvus saulėje. Na, ir alkoholis. Be to, jeigu jūsų kapiliarai išsiplėtę, gali būti, kad turite aukštą kraujospūdį. Ir dar reikėtų žinoti, kad greitai raustanti oda gali būti viena iš rožinių spuogų stadijų.
Jeigu veidas raudonuoja ne dėl ligos (ne rožinių spuogų stadija ar hipertonija), pirmiausiai reikia atsisakyti, jeigu tai įmanoma, neigiamų išorinių veiksnių.
Grynas vitaminas C veiksmingiausiai gerina odos regeneraciją, saugo odą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio. Jį naudojant oda tampa gaivesnė, lygesnė, stiprėja kapiliarai ir raudonis mažėja. Kosmetikos firmos "Germaine de Capuccini" ir "Sweet Skin" siūlo šį vitaminą specialiose ampulėse kartu su kremu. Teigiamas poveikis greitai pajuntamas, tačiau tai gana brangi priemonė.
Firma "Germaine de Capuccini" siūlo ir daugiau produktų kapiliarams stiprinti. Tai medicininių dėlių ekstraktas (hirudinas), kaštonų ekstraktas (eskinas), kuris dar gerina ir veninę kraujotaką, stiprina kapiliarus, gliciphenininė rūgštis, ryžių lukštų ekstraktas. Meškauogių ekstraktas taip pat mažina raudonį. Dumblių ekstraktas blokuoja infraraudonuosius sindulius ir neleidžia prasiskverbti šilumai. Nepaisant temperatūros kaitos, kapiliarai išlieka susitraukę.
Liaudies išmintis teigia, kad nosies kraujo indus galima išlavinti. Tam rekomenduojama 2 - 3 kartus per savaitę daryti karštas ir šaltas ramunėlių pavilgas 4 - 5 kartus, procedūrą baigiant šaltu pavilgu. Jokiu būdu negalima daryti garo vonių ar karštų kompresų. Praustis patariama tik kambario temperatūros vandeniu. Negalima veidui daryti odą erzinančių kaukių, nevartoti kremų, kurių sudėtyje yra medaus ir apynių. Žiemą, prieš einant į orą, patepti nosį ar net visą veidą lydytais žąsies taukais ar lašiniais ir nupudruoti. Šaltą, bet saulėtą pavasario dieną nosį bei veidą pasitepti kokiu nors apsauginiu kremu.
Svarbu, kad būtų šiltai apautos kojos. Juk visi žino: kai šąla kojos, tai šąla ir raudonuoja nosis. Jeigu visos išvardintos priemonės nepadeda, būtina kreiptis į gydytoją. Dar nosies paraudimas gali būti nuo netinkamos virškinimo organų veiklos, chroniško faringito ar kt. Kartais toks reiškinys būdingas nervingiems, droviems žmonėms, kurie greitai rausta susijaudinę.