Tarptautinės darbo organizacijos duomenimis, visame pasaulyje kiekvieną dieną beveik 6000 darbuotojų miršta dėl su darbu susijusių nelaimingų atsitikimų ar ligų, o per metus - net apie 2,2 mln. darbuotojų, t.y. maždaug kas 15 sekundžių dėl darbo metu patirtų traumų miršta vienas darbuotojas.
Lietuvoje jau seniai sukurta teisinė bazė, kuri turėtų užtikrinti darbuotojų saugą ir sveikatą darbe. Per pastaruosius 2 metus pastebima nedidelė sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe mažėjimo tendencija: 2006 metais mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe buvo 108, o sunkių susižeidimų - 228, o pernai - mirtinų 98, sunkių - 192. Vis dėlto žuvusiųjų darbe skaičius 100 000 darbuotojų, palyginti su Europos Sąjungos šalių vidurkiu, dar yra gana didelis.
Trečdalis visų mirčių dėl darbo saugos pažeidimų vyko statybose - jose Lietuvoje darbuotojai žūsta tris kartus dažniau nei vidutiniškai Europos Sąjungos šalyse.
Kas trečias žuvęs darbe buvo neblaivus, statybose - net kas antras. Ekspertų teigimu, darbuotojų, ypač statybose, gerokai trūksta. Nemaža specialistų dalis išskubėjo į užsienį, likę ne visada kompetentingi bei pakankamai sąmoningi, kad pasirūpintų savo saugumu.
Tarp pavojingiausių veiklos sektorių taip pat - medienos apdorojimas, chemijos pramonė, žemės ūkis, miškininkystė, elektros, dujų ir vandens tiekimas.
Vis dėlto, 2007 metų duomenimis, pagal mirtinų traumų skaičių Lietuva Europos kontekste yra maždaug per vidurį. Mūsų šalyje 100 000 gyventojų įvyksta 7,4 mirtinos traumos. Jeigu skaičiuosime be eismo įvykių - 5,1.