Iš pažiūros bendrumo tarp didžiausio pasaulio žinduolio ir šaltakraujių žuvų nėra. Tačiau, pasirodo, panašumų gali būti, nes kai kurios žuvys turi straublius.
Centrinėje Afrikoje gyvenanti viena žuvų rūšis turi straublius panašius į dramblio, todėl ir yra vadinamos „Nilinėmis drambliažuvėmis“ (lot. Gnathonemus petersii). Straubliukas yra itin jautrus elektromagnetiniams laukams ir padeda žuviai orientuotis bei surasti maistą. Drambliažuvės straubliuko dėka sugeba atskirti gyvus objektus nuo negyvų visiškoje tamsoje. Tai buvo įrodyta biologijos mokslininkų iš Bonos universiteto.
Šios rūšies žuvys maisto susiranda plaukdamos palei dugną savo straubliuku tyrinėdamos smėlį ar dumblą, kuriame pasislėpę įvairūs gyviai. Straubliuką žuvys judina iš vienos pusės į kitą per kelis milimetrus nuo dugno. Toks jų elgesys primena lobių ieškotoją tyrinėjantį žemę metalo detektoriumi.
Mokslininkai atlikdami tyrimus, akvariumo, kuriame buvo laikomos drambliažuvės, dugne specialiai „apgyvendino“ keletą mašalų lervų ir stebėjo žuvų elgseną. Drambliažuvių rega yra labai prasta, todėl straubliukas joms atstoja akis. Dieną šios žuvys tūno pasislėpusios ir maisto pradeda ieškoti naktį. „Žuvies uodegoje yra elektrinių impulsų siųstuvas susidaręs iš pakitusių raumeninių ląstelių. 80 kartų per sekundę dažniu yra siunčiami elektriniai impulsai, kurių dėka žuvis susidaro aplinkos paveikslą“ pasakoja universiteto profesorius Von der Emde.
Norėdami išsamiai ištirti žuvų aplinkos suvokimą per elektrinius impulsus mokslininkai atliko įdomų bandymą. Akvariume buvo pastatytos dvi figūros - kubas ir piramidė. Piramidėje buvo įdėta žuvų mėgstamų lervų, o kubo vidus buvo visiškai tuščias. 9 kartus iš dešimties drambliažuvės pasukdavo tiesiai į piramidę nesidomėdamos kas yra kubo viduje. Bandymai buvo daromi infraraudonųjų spindulių šviesoje, matomoje tik mokslininkams, taigi žuvys turėjo orientuotis visiškoje tamsoje. Pilnasienes figūras pakeitus į vielinių konstrukcijų kubą bei piramidę buvo gauti tokie patys rezultatai. Tai įrodo, jog drambliažuvės savo unikalių jutimų dėka gali atskirti ir vien tik rėmus turinčius objektus.
Bandymas su figūromis atskleidė ir tai, jog šios žuvys sugeba apskaičiuoti tūrį. Kubas, kurio aukštis kaip ir piramidės buvo didesnio tūrio. Jeigu mokslininkai kubą pakeisdavo į tokį, kurio tūris tapdavo mažesnis nei piramidės, žuvys dažniausiai persigalvodavo ir pradėdavo lankyti kubą. Pasak profesoriaus Von der Emde, drambliažuvės sugeba pakeisti savo elgseną priklausomai nuo aplinkybių, šiuo atveju plaukti į mažesnio tūrio objektus nepriklausomai nuo jų absoliutaus dydžio.