• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Juridinė konsultacija

Kada išnyksta teistumas

Mantas LIDEIKIS

"Akistatos" skaitytojas iš Sedos domisi teistumo klausimu. Pasak jo, 2005 metų birželio mėnesį Šiaulių apygardos teismo buvo pripažintas kaltu pažeidęs LR BK 253 str. 1 ir 2 dalis, tad buvo nubaustas 500 litų dydžio bauda. Žmogus domisi, ar šiuo metu, praėjus jau pusantrų metų po teismo, jis dar laikomas teistu, ar jau išnykęs jo teistumas.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal Lietuvos baudžiamojo kodekso 97 straipsnį turinčiais teistumą laikomi už nusikaltimo padarymą nuteisti asmenys, kuriems įsiteisėjo Lietuvos Respublikos teismo priimtas apkaltinamasis nuosprendis. Turinčiais teistumą laikomi asmenys, kuriems bausmės vykdymas buvo atidėtas, tuomet teistumas galioja bausmės atidėjimo vykdymo laikotarpiu. Taip pat ir asmenys, nuteisti už nusikaltimus iš neatsargumo - jų teistumas išlieka bausmės galiojimo laikotarpiu.

REKLAMA

Po įkalinimo bausmės teistumas dar išlieka 3 metus - jeigu asmuo buvo teisiamas už nesunkų ar apysunkį nusikaltimą: 5 metus - jeigu asmuo teistas už sunkų nusikaltimą: 8 metus - jei teistas už labai sunkų nusikaltimą: 10 metų - jei pripažintas pavojingu recidyvistu.

Taigi, jei asmuo nebaustas įkalinimo bausme, taip pat jeigu nėra kitų, dar neišnykusių teistumų, už minėtą nusikaltimą teistas asmuo, jeigu yra atlikęs bausmę (šiuo atveju - sumokėjęs teismo skirtą baudą) asmuo turėtų būti laikomas turinčiu išnykusį teistumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų