Į rinką grįžta prieš kurį laiką iš vaistinių dingę preparatai. Nors žmonės viliojami tokiu pat vaisto pavadinimu, tačiau jis jau nebe tokios pat sudėties, koks buvo seniau.
Atsirado korvalolio
Pastaruoju metu žmones verčia suklusti reklama, kurioje pompastiškai pranešama, jog į vaistines sugrįžta „legenda“ - korvalolis - vaistai, kuriais vyresnės kartos žmonės buvo pamėgę gydytis nervingumą ir kai kuriuos širdies negalavimus.
Kai prieš porą metų iš vaistinių dingo korvalolis, abejota, ar jis kada dar pasirodys, nes laikytas morališkai pasenusiu.
Tačiau jau gerą savaitę šio preparato ir vėl atsirado vaistinių lentynose, tiesa, šiek tiek pakitusiu pavadinimu ir sudėtimi. Dabar preparatas vadinasi „Korvalol N“.Į Ukrainoje gaminto nervingumui mažinti skirto medicininės paskirties produkto sudėtį įeina mėtų, apynių aliejus, mentolio tirpalas. 250 ml geriamų lašų buteliukas vaistinėse kainuoja šiek tiek daugiau nei 6 litus.
Nusinuodyti nebegalės
Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos, kuri prieš porą metų išbraukė korvalolį iš registruotų vaistų sąrašo, o dabar ir vėl jį įregistravo, pareigūnai tikina, kad naujajame korvalolyje nebėra vienos sudedamosios dalies – mieguistumą sukeliančio fenobarbitalio. Būtent tuo naujasis preparatas skiriasi nuo senojo.
Fenobarbitalis šiandien laikomas morališkai pasenusia medžiaga, priskiriama prie narkotinių.
Fenobarbitalis yra vienas iš vaistų, kuriais dažnai mėginama nusinuodyti.
Toksikologams iki šiol tenka gaivinti šių širdį raminančių lašiukų padauginusius pacientus, kurie iš Rusijos kontrabanda įvežto korvalolio įsigydavo turguje.
Validolis - burnai gaivinti
Šalia korvalolio vaistinėse jau kurį laiką galima rasti ir validolio. 10 tablečių pakuotė kainuoja apie 4 litus.
Nors daugelis žmonių validolį po liežuviu dėdavo dėl širdies problemų ar silpnumo, dabar šis medicininės paskirties produktas skirtas tik burnai atgaivinti.
Veiklioji validolio medžiaga yra mentolis, kuris sukelia vietinio atvėsimo poveikį. Padėtas po liežuviu jis veikia kaip stiprus dirgiklis, nustelbiantis kitus dirgiklius. Pasak medikų, nėra jokių įrodymų, kad validolis padėtų nuo kokios nors ligos, o kai kuriais atvejais jis gali tik pakenkti. Pavyzdžiui, jei krūtinės skausmo metu žmogus pasideda po liežuviu validolio, jis gali pajusti netikrą pagerėjimą ir, negavęs būtino gydymo, patirti miokardo infarktą.
Dienraštis „Klaipėda“ (www.klaipeda.daily.lt)