Mažakraujystė. Paimti 10 vinių, įmesti jas į vandenį grafine ar ąsotyje ir leisti parą pastovėti. Po paros tą vandenį gerti, tačiau jokių kitų gėrimų nebevartoti. Tą tirpalą reikia ruošti kasdien vis imant naujas vinis. Gydymosi metu vengti rūgščių valgių. Nuo mažakraujystės ir organizmo išsekimo tinka erškėtrožė su medumi. Paimti šaukštą džiovintų erškėtrožės vaisių, sutrinti emaliuotame inde, užpilti 250 gramų verdančio vandens ir kaitinti 10 minučių ant silpnos ugnies. Po to puodą suvynioti į šiltą antklodę ir palaikyti 24 valandas. Iškošti, įdėti kupiną šaukštą medaus. Gerti po šaukštą 2 kartus per dieną. Kad nesusidarytų pertrauka, nepamirškite laiku pagaminti naują antpilą.
Sąnariai. Jeigu sąnariai sutinę, užklokite ant jų žalių vištienos taukų, pridenkite celofanu ar kitokia riebalų nepraleidžiančia medžiaga ir palaikykite apie parą. Po to pakeiskite šviežiais riebalais. Po kelių procedūrų sutinimas atsileidžia.
Uodai? Jie jau greitai pradės mus atakuoti! Kaip juos sunaikinti, kad naktį nekandžiotų? Uždaryti langus ir duris, o į negilią lėkštę įpilti terpentino. Terpentino garai užmigdo uodus, todėl po 20 min. juos galima sušluoti ir sunaikinti. Uodai nemėgsta pelargonijų kvapo. Jeigu šias gėles laikysite ant palangės, kambaryje nebus uodų.
Na, jeigu uodai jau sukandžiojo, įkąstas vietas apdėkite žaliomis tarkuotomis bulvėmis, tepkite petražolių, svogūnų, česnakų sultimis arba tiesiog patrinkite perpjautais jų gabaliukais. Niežėjimą gerai numalšinti lygiomis dalimis sumaišytas vanduo su amoniaku arba stiklinė vandens su puse šaukštelio sodos.
Dantenos. Skalauti čiobreliais, skaudančias dantenas įtrinti bičių pikiu, vieną kartą per savaitę valyti dantis degtine su druska. Klibančius dantis skalauti degtinėje ištirpintu bičių pikiu, dėti kompresus.
Kraujuojančias dantenas skalauti šiltu nuoviru iš 2 dalių ąžuolo žievės ir 1 dalies liepos žiedų. Vieną arbatinį šaukštelį šio mišinio užplikyti viena stikline verdančio vandens, ataušinti ir nukošti.
Po valgio išskalavus burną raugerškio žievės nuoviru, sutvirtės dantenos ir dantys.
Skydliaukė. Kelis kartus per dieną sučiulpkite po kelis bičių pikio trupinėlius, kol skydliaukė sumažės. Jai padidėjus, reikia valgyti citrinas, apelsinus.
Kraujuoja nosis? Tepkite nosį kamparo spiritu. Staiga pradėjo bėgti kraujas? Stipriai apvyniokite gumute nykštį per patį vidurį tarp nykščio galo ir pirmojo narelio. Per kelias minutes kraujas visai nustos bėgti.
Inkstuose yra akmenų? Kaip maitintis, kad išvengtum akmenų susidarymo inkstuose? Patariama pakankamai valgyti citrusinių vaisių, troškintų ir šviežių daržovių, bulvių, pieno produktų ir gaminių iš rupių miltų. Kiekvieną dieną išgerti po 2 litrus mineralinio vandens arba šlapimą varančios arbatos. Sakoma, kad reikia vengti valgyti vidaus organų mėsą, būtent inkstus ir kepenis, taip pat šparagus, ankštinius augalus, riebalus. Negerti pupelių kavos ir svaigiųjų gėrimų. Citrinas patariama valgyti nuo vienos iki 7 per dieną. Per kitą savaitę palaipsniui sumažinti suvalgomų citrinų skaičių iki vienos. Svogūnus nulupti, supjaustyti, sudėti į puodą ir jį aprišus aplipdyti tešla. Po to kišti į karštą krosnį ar orkaitę. Praslinkus 12 valandų puodą ištraukti, išsunkti svogūnų skystimą ir išgerti šaukštą. Po valandos vėl išgerti, o dar po 2 valandų - paskutinį kartą tą dieną. Dažniausiai užtenka 2 kartų per dieną.
Nuo inkstų akmenligės patariama vartoti porus.
Alyvų žiedų nuoviras gydo inkstų ir kepenų akmenligę. Imama šaukštelis žiedų stiklinei verdančio vandens.